Травна система
Для двостулкових молюсків є характерним фільтраційний спосіб харчування. У них є ввідний сифон, по ньому вода з завислими у ній харчовими частинками (найпростіші, одноклітинні водорості, залишки відмерлих рослин) надходить у мантійну порожнину, де фільтрується. Відфільтровані харчові частинки за допомогою війок спрямовуються до ротового отвору. Потім вони надходять у стравохід, шлунок, кишечник.  Травлення відбувається за допомогою ферментів печінки. Через анальний отвір залишки потрапляють у вивідний сифон.

Дихають
двостулкові молюски за допомогою зябер, оскільки мешкають виключно у водному середовищі.

Кровоносна система двостулкових молюсків — незамкнута. Це означає, що кров тече не тільки по кровоносних судинах, а й у спеціальних порожнинах між органами, після чого кров знову збирається у судини і надходить у зябра для збагачення киснем. До кровоносної системи належать серце (орган, що забезпечує рух крові по судинах і порожнинах тіла) і судини. Серце складається з трьох камер: одного шлуночка і двох передсердь.

 
будова беззубки підписи.jpg
  
Органи виділення двостулкових молюсків — нирки. Непотрібні для організму продукти обміну речовин надходять з крові у нирку, протоки якої відкриваються у мантійну порожнину.
  
Розмноження 
Беззубки — роздільностатеві тварини. Запліднення відбувається у мантійній порожнині самки, куди через нижній сифон разом з водою потрапляють сперматозоїди. Із запліднених яєць у зябрах молюска розвиваються личинки. Через деякий час личинки виштовхуються струменем води з вивідного сифона у воду, де прикріплюються до зябер або шкіри риб і кілька тижнів ведуть паразитичний спосіб життя. Перетворившись на молодих молюсків, вони проривають пухлиноподібне утворення на шкірі риби і падають на дно. Такий спосіб життя личинок беззубки допомагає розселенню цього малорухливого молюска.
 
Черепашки двостулкових молюсків складаються з трьох шарів:
тонкого зовнішньогорогового (органічного);
найтовстішого, середнього — вапняного;
внутрішнього — перламутрового.
 
будова черепашки.jpg