Травна система складається з ротової порожнини (сюди впадають протоки слинних залоз), глотки, стравоходушлунку, середньої кишки (тут відбувається перетравлювання і всмоктування їжі), задньої кишки і анального отвору.
Між шлунком і середньою кишкою містяться особливі сліпі вирости, в яких відбувається всмоктування їжі.
 
травна система таргана підписи.jpg
Схема травної системи таргана
  
Дихальна система більшості комах представлена безліччю сильно розгалужених трахей, що пронизують усе тіло і відкриваються назовні за допомогою дихальців, розташованих з боків черевця. Дихальця регулюють надходження повітря до внутрішніх органів. Трахеями назовні видаляється вуглекислий газ.
 
Дихальна система комах  підписи.jpg
Схема дихальної системи мухи
  
Кровоносна система є незамкнутою.
На спинний стороні у комах розташовано серце, яке виглядає як довга мускулиста трубка з отворами з боків. Гемолімфа («кров») потрапляє у серце через ці отвори і тече по ньому від заднього до переднього кінця. З серця гемолімфа надходить у порожнину тіла.
 
Гемолімфа тече не лише по судинах, а і у порожнинах тіла, омиваючи різні органи і передаючи їм поживні речовини, насичуючись при цьому продуктами життєдіяльності.

Гемолімфа не бере участі у газообміні — перенесенні кисню і вуглекислого газу, оскільки цю функцію виконують трахеї.
 
Видільна система представлена мальпігієвими судинами — пучками сліпо замкнутих з боку порожнини тіла трубочок, які відкриваються у кишечник. Продукти обміну фільтруються стінками мальпігієвих судин з порожнини тіла.
 
кровоносна і дихальна система таргана підписів.jpg
Схема розташування органів кровоносної, дихальної
і видільної систем у таргана
  
Нервова система представлена великим надглотковим нервовим вузлом (його часто називають головним мозком), підглотковим вузлом і черевним нервовим ланцюжком. Від головного вузла відходять нерви до очей та інших органів чуттів.
 
Органи чуттів добре розвинені.
Органами зору є два великих складних фасеточних ока і прості очка.
На вусиках розташовані органи дотику і нюху і термочутливі органи (вловлюють зміни температури). Органи смаку містяться на ротових органах.
 
Комахи є роздільностатевими тваринами.
Розмножуються вони статевим способом. Запліднення є внутрішнім. Лише деякі з них можуть розмножуватись без запліднення — шляхом партеногенезу.
Серед комах є групи, що розвиваються з неповним перетворенням (з яйця виходить личинка, схожа на дорослу комаху) і з повним перетворенням (червоподібна личинка перетворюється на лялечку, яка згодом перетворюється на дорослу комаху).