Органи дихання павуківлегені (легеневі мішки) і трахеї.
У скорпіонів — лише легені.
У кліщів газообмін здійснюється через шкіру, або трахеї.
 
Кровоносна система є незамкнутою. Серце розміщене у спинній частині черевця. Кров — безбарвна. Вона змішується з порожнинною рідиною, утворюючи гемолімфу.
 
 
Будова павука.jpg
 
Травна система павука містить: ротовий отвір, глотку, стравохід, шлунок, кишечник та анальний отвір.
 
Павукоподібні — хижаки. Для нападу на інших тварин у них є різні пристосування: від отруйних залоз до павутинних бородавок для виготовлення ловчих сіток. Павуки впорскують у тіло жертви травний сік, який розчиняє її тканини. Таким чином відбувається позакишечне травлення. Потім павук всмоктує розріджену їжу. Органи виділення — мальпігієві судини. Залишки неперетравленої їжі виводяться назовні через анальний отвір.
 
Нервова система — вузлова ланцюжкова, складається з добре розвиненого головогрудного вузла і черевного ланцюжка. У павукоподібних розвинена складна інстинктивна поведінка.
 
Павукоподібні — роздільностатеві тварини. Запліднення у представників одних видів зовнішнє, у інших — внутрішнє. Зустрічається у них і партеногенез — розмноження без запліднення, коли самка відкладає незапліднені яйця, з яких розвиваються виключно самки.
 
Зазвичай павукоподібні відкладають яйця, але є і живородні види.
Розвиток — без перетворення (з яєць вилупляються маленькі особини, подібні на дорослих). У багатьох видів спостерігається турбота про потомство: самки охороняють кокон з яйцями.