Видільна система
Видільна система представлена ​​парою первинних тулубових нирок.
З крові, що проходить по судинах нирок, відфільтровуються непотрібні організму речовини і утворюється сеча. З нирок по сечоводах сеча потрапляє у сечовий міхур, а з нього надходить у клоаку і видаляється назовні.
Зверни увагу!
Виведений кінцевий продукт азотистого обміну у земноводних — сечовина.
Розмноження і розвиток
Розмноження та розвиток земноводних відбувається у воді. У самців є одна пара насінників, у самок — парні яєчники. Запліднення найчастіше — зовнішнє. Розвиток — з метаморфозом.
розвиток жаби.jpg
 
Самки викидають у воду ікру, дуже схожу на ікру риб; самці поливають її насіннєвою рідиною. Сперматозоїди проникають в ікринки, запліднюючи їх. Оболонки ікринок у воді сильно розбухають, робляться прозорими, склеюються одна з одною, утворюючи грудки, і випливають на поверхню, або прикріплюються до підводних предметів.
 
пуговолок9.jpg

Після запліднення личинки починають швидко розвиватися, у результаті в ікринці утворюється багатоклітинний зародок. Через декілька днів з ікринки з'являється личинка — пуголовок. Пуголовок спочатку має хвостик і нагадує малька риб, дихає — зябрами, що містяться з боків голови. У нього, як і у риб, двокамерне серце і одне коло кровообігу.
 
пуговолок5.jpg

У подальшому розвитку з'являються легені, трикамерне серце, два кола кровообігу. Відростають задні і передні кінцівки, хвіст тоншає, коротшає, а потім і зовсім зникає, і пуголовок перетворюється на маленьке жабеня.
 
пуговолок4.jpg
Джерела:
Зображення:
https://pixabay.com