Хижі комахи
Деякі комахи харчуються комахами — шкідниками рослин, зменшуючи їх чисельність. До таких хижих комах належать сонечка, жужелиці, мурахи, золотоочки.
 
Сонечка
— невеликі жуки з яскравими надкрилками у крапочки. Це відносно невелика родина ряду Твердокрилих. Є комахою з повним перетворенням. Ці комахи та їх личинки найчастіше зустічаються поблизу колоній попелиць, якими вони харчуються. Сонечка зимують під корою дерев, під опалим листям і в інших укриттях.

2 комахи.jpg 
 
Жужелиці — великі й середнього розміру жуки чорного, бронзового або зеленого кольору з металічним відливом. Більшість жужелиць — багатоядні хижаки, які захищають рослини, поїдаючи гусінь на деревах.

Жужелиця.jpg 

Велику користь приносять руді лісові мурахи. Комахи лише з одного мурашника, поїдають за день близько \(18\) тис. комах, захищаючи ліс від комах-шкідників на площі 0,2 га.
 
мураха2.JPG
 
Золотоочкі —  ніжні комахи з опуклими золотистими очима і прозорими сітчастими крилами. Їх личинки живляться, в основному, попелицями, знищуючи цілі колонії цих комах.
 
златоглазки.jpg 

Паразитичні перетинчастокрилі: наїзники і яйцеїди
Самки багатьох видів наїзників відкладають яйця у тіло молодих гусениць, у тілі яких відбувається розвиток личинок.
 
Самки белянкового наїзника відкладають яйця в тіло гусениць метелика-капустянки.
Деякі види наїзників відкладають яйця у тіла лялечок.

наїзники.jpg 
 
Яйцеїди — дуже дрібні перетинчастокрилі комахи, які відкладають свої яйця в яйця інших комах, де і відбувається їх розвиток. До найбільш відомих яйцеїди відносяться теленомус (самки відкладають яйця в яйця клопів) і трихограма (відкладають яйця в яйця метеликів більше \(80\) видів). Трихограм розводять у спеціальних лабораторіях для подальшого знищення шкідливих комах.