Плацентарні ссавці (Вищі звірі). У вищих звірів добре розвинена плацента — орган, який формується під час вагітності і забезпечує надходження поживних речовин і кисню з крові самки до зародка. Завдяки цьому дитинчата народжуються зазвичай більш розвиненими, ніж у сумчастих.  Температура тіла у дорослих плацентарних ссавців є постійною.
 
Основні ряди Плацентарних ссавців: Комахоїдні, Рукокрилі, Ластоноги, Китоподібні, Хоботні, Непарнокопитні, Парнокопитні, Гризуни, Зайцеподібні, Хижі, Примати.
 
Важливою систематичною ознакою тварин служать зуби (їх число і форма).
  
Ряд Комахоїдні (кріт, землерийка, їжак, хохуля) об'єднує найбільш примітивних плацентарних звірів. Мозок їх відносно малий, кора гладка, без звивин. У комахоїдних велика кількість слабо диференційованих зубів. Морда витягнута в довгий рухливий хоботок. Розміри тіла середні і дрібні. Харчуються комахами і їх личинками.
 
Ряд Рукокрилі (кажани, крилани) — числена група літаючих ссавців, поширених всюди, крім Арктики і Антарктиди. Літають Рукокрилі завдяки наявності шкірястих перетинок, натягнутих між довгими пальцями передніх кінцівок, боками тіла, задніми кінцівками і хвостом. Як і птахи, на грудині вони мають кіль, до якого прикріплюються потужні грудні м'язи, що приводять крила в рух.
 
Ведуть сутінковий або нічний спосіб життя, орієнтуючись у повітряному просторі за допомогою звукової локації. У більшості випадків приносять користь, поїдаючи шкідливих комах (кажани), деякі харчуються кров'ю тварин. Будова зубів рукокрилих схожа з будовою зубів у комахоїдних (є всі три види зубів — різці, ікла і корінні, але є велика різноманітність в їх числі і формі).
 
Ряд Ластоногі
включає \(30\) видів (тюлені, морські котики, моржі). Більшу частину життя вони проводять у воді, а на сушу або лід виходять для розмноження і линьки. Завдяки обтічній формі тіла, укороченим і видозміненим на ласти кінцівкам, а також великим підшкірним жировим відкладенням ластоногі добре пристосовані до життя у водному середовищі (розмножуються на суходолі). Харчуються в основному рибою. Є цінними об'єктами промислу і дають жир, шкіру, м'ясо, хутро.
  
Ряд Китоподібні включає \(80\) видів. Це виключно водні ссавці, мають рибоподібну форму тіла з горизонтально розташованим хвостовим плавцем. Передні кінцівки перетворені на ласти, задні відсутні. Не мають хутрового покриву і вушних раковин. Підшкірний шар жиру досягає \(50\) см. Питома вага великих китоподібних близька до питомої ваги води.
 
Зубаті кити (дельфіни, кашалоти) харчуються рибою і мають велике число зубів однакової будови. У беззубих вусатих китів (синій кит) на місці зубів — розвинений цідильний апарат у вигляді рогових пластин (китовий вус), що розташовуються з боків піднебіння та звисають у ротову порожнину, за допомогою яких вони відціджують планктон (щодоби синій кит (маса \(150\) т, довжина \(33\) м) поїдає \(4\) — \(5\) т планктону).
 
Ряд Хоботні (слони) мають дуже великі розміри тіла, масивну статуру, великі вуха, товсту шкіру. Від інших тварин їх відрізняє наявність хобота, який утворюють зрощені ніс і верхня губа. Різці у цих ссавців добре розвинені та видозмінені на бивні.
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Балан П.Г., Кулініч О.М., Юрченко Л.П. — Київ: Генеза, 2024. с. 239-253.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 1905-199.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Андерсон О.А., Вихренко М.А., Чернінський А.О., Андерсон А.О. — Київ: Школяр, 2024. с. 202-207.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В. Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 292-295.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Соболь В. — Кам'янець-Подільський: Абетка, 2024. с. 248-254.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Тагліна О.В., Самойлов А.М., Утєвська О.М., Довгаль Л.В. — Х.: Ранок, 2024. с. 183-189.