Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Перенесення енергії в угрупуванні. Піраміда енергії Представлено теоретичні відомості про перенесення енергії в угрупуванні та піраміду енергії.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення маси їжі для ведмедя 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обчислити загальну масу їжі для ведмедя.
2. Маса їжі для оленя 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обчислити загальну масу рослинної їжі для оленя.
3. Визначення кількості тигрів у біоценозі 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити кількість тигрів, які можуть існувати у біоценозі.
4. Визначення кількості мишей у біоценозі 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити кількість мишей, які можуть існувати у біоценозі.
5. Визначення маси рослинної їжі для птахів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обчислити масу рослинної їжі для птахів у зазначеному біоценозі.
6. Визначення маси планктону для риби 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масу планктону для риби у зазначеному біоценозі.
7. Маса рослинної їжі для вивірок 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масу рослинної їжі для вивірок.
8. Визначення маси рослинної їжі при збільшенні маси вовка 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу рослинної їжі, яка знадобиться для збільшення маси вовку у трофічному ланцюгу з трьох ланок.
9. Визначення маси планктону при збільшенні маси хижої риби 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу планктону, який знадобиться для збільшення маси хижої риби у трофічному ланцюгу з трьох ланок.
10. Маса рослинної їжі, щоб прогодувати лисицю 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу рослинної їжі, яка знадобиться для того, щоб прогодувати лисицю у трофічному ланцюгу з трьох ланок.
11. Визначення маси сухого планктону для прогодування риби 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу сухого планктону, який знадобиться для того, щоб прогодувати хижу рибу у трофічному ланцюгу з трьох ланок.
12. Маса сухої трави прогодування кенгуру 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу сухої трави, яка знадобиться для того, щоб прогодувати кенгуру.
13. Маса сухої трави прогодування лева 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу сухої трави, яка знадобиться для того, щоб прогодувати лева у трофічному ланцюгу з трьох ланок.
14. Площа поля для прогодування яструба 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити площу поля, яке потрібно для прогодовування яструба.
15. Об'єм акваторії для прогодовування ската 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити об'єм акваторії, який потрібен для прогодування ската.
16. Маса їжі для лебедя 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обчислити загальну масу рослинної їжі для лебедя.
17. Визначення кількості горобців у біоценозі 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити кількість горобців, які можуть існувати у біоценозі.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування по темі «Екологічні піраміди. Розв'язування задач» 00:30:00 середнє 9Б. Перевіряються знання основних понятть з теми, вміння проводити обчислення за принципом екологічної піраміди.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота по темі «Екологічні піраміди. Розв'язування задач» 00:25:00 середнє 9Б. Перевіряються знання основних понятть з теми, вміння проводити обчислення за принципом екологічної піраміди.
2. Перевірна робота по темі «Екологічні піраміди. Розв'язування задач» 00:30:00 середнє 9Б. Перевіряються знання основних понятть з теми, вміння проводити обчислення за принципом екологічної піраміди.