Португальці активно просувалися у пошуках південного шляху до Індії і тому обстежили західне узбережжя Африки.
 
Експедиція Бартоломеу Діаша у \(1487\) —\(1488\) роках обігнула південний край Африки і у \(1488\) року відкрила мис, названий мисом Доброї Надії.
Бартоломеу Диаш.jpg
 
Діаш Бартоломеу (бл. \(1450\) – \(1500\)) — португальський мореплавець. 
У серпні \(1487\) року Бартоломеу Діаш вирушив на чолі експедиції, надісланої португальським королем Хуаном \(II\). Метою експедиції був пошук морського шляху навколо південного краю Африки.
Путешествие Диаша.svg
 
У результаті цієї експедиції було відкрито мис Доброї Надії, який Діаш назвав мисом Бурь, тому що відкриттю передував жорстокий шторм. Але король Хуан \(II\) пізніше перейменував його у мис Доброї Надії, оскільки він був символом надії на те, що морський шлях до Індії нарешті знайдено.
 
Пізніше Діаш був призначений керівником будівництва кораблів для нової експедиції до Індії, главою якої був призначений відомий мореплавець Васко да Гама.
У \(1500\) році, після відкриття морського шляху до Індії, Діаш взяв участь у другій португальській експедиції за маршрутом Васко да Гами, яку очолював Алвареш Кабрал. Біля мису Доброї Надії моряки потрапили у жорстокий шторм, у результаті якого чотири кораблі з десяти, які брали участь у експедиції, зазнали катастрофи. На одному з кораблів загинув Бартоломеу Діаш.