Значення відкриття Нового Світу
Завдяки відкриттю Нового Світу європейці не тільки отримали золото, але й дізналися про раніше невідомі їм культурні рослини, які швидко поширилися у Старому Світі.
 
Рослини з Америки.jpg
Наслідки відкриття Нового світу для місцевого населення
Для індіанців зустріч із новими людьми обернулася трагедією. Ті, що прийшли слідом за першовідкривачами воїни-конкістадори забирали золото, вбивали місцевих жителів, стирали з лиця землі міста і нищили храми, насаджуючи нову мову і віру.
 
Конкистадоры.jpg
Конкістадори — іспанські або португальські завойовники, які у період кінця XV — початку XVI століть завойовували території Нового Світу.
Зверни увагу!
Учасники конкісти — завойовники Америки.
Значення Великих географічних відкриттів
Головну роль у вивченні Землі у період Великих географічних відкриттів зіграли не вчені-географи, а відважні мореплавці, купці і навіть пірати. Для науки їх відкриття мали велике значення. Підтвердилася гіпотеза про кулястість Землі, були отримані описи відкритих земель.
 
Географія стала однією з найважливіших наук. І хоча її теоретична основа не була настільки значною, як у наші дні, але вона вже виконувала важливу довідкову функцію, пропонувала різноманітні описи і карти.
 
Великі відкриття змінили не тільки уявлення про світ, а й сам світ. Почався новий період у історії людства. Європейці, які з'явилися в Азії, Африці та Америці, стали захоплювати там землі, поневолювати місцевих жителів.