Експедиція Васко да Гами у \(1497\) – \(1499\) роках не тільки обігнула з півдня Африку, а і досягла західних берегів Індії, встановив, що Індійський і Атлантичний океани з'єднані між собою. На карту були нанесені точні обриси західних і східних берегів Африки, а також острова Мадагаскар.
Васко да Гама.jpg
 
Васко да Гама (\(1469\) – \(1524\)) — португальський мореплавець, першовідкривач морського шляху з Європи до Індії.
Васко да Гама народився у невеликому містечку Сініш, розташованому на західному узбережжі Португалії. Освіту здобув у місті Еворі, де він навчався математиці та навігації. Ще у молоді роки Васко да Гама відрізнявся твердим і рішучим характером і був відомий як обережний і майстерний мореплавець, який вміє керувати кораблями і людьми.
 
Можливо, саме тому португальський король Хуан \(II\) призначив його главою експедиції, метою якої був пошук шляху з Європи до Індії. За рахунок такої можливості Португалія планувала налагодити торговельні зв'язки з країнами Сходу. Передумовою цієї експедиції було подорож Бартоломеу Діаша, який побував на мисі Доброї Надії — однієї з найбільш південних точок африканського континенту.
 
Путешествие Васко да Гама.svg
 
Маршрут подорожі Васко да Гами
 
У липні \(1497\) експедиція під керівництвом Васко да Гами вирушила у плавання на чотирьох кораблях. Обігнув із півдня Африку, \(20\) травня \(1498\) експедиція підійшла до берегів індійського міста Калікут. Так був відкритий морський шлях з Європи до Індії.
 
В каликуте.jpg
 
Васко да Гама у Калікуті
 
На батьківщині Васко да Гаму зустрічали як героя, він отримав титул «Адмірал Індійського океану». Васко да Гама привіз зразки товарів (у основному прянощі), які переконали короля у великих можливостях торгівлі з Індією.
 
Пізніше Васко да Гама здійснив ще дві подорожі до Індії. А у \(1524\) році він був призначений віце-королем Індії, де незабаром і помер.