Веспуччи.jpg
 
Амеріго Веспуччі (\(1451\) – \(1512\)) — італійський мореплавець, родом із Флоренції. У \(1490\) році він вирушив у якості купця до Іспанії, де у Севільї вступив до італійської торговельної контори. Оскільки в обов'язки цієї контори входило спорядження другої та третьої подорожей Колумба, то Амеріго Веспуччі мав нагоду познайомитися з Колумбом і врешті самостійно досліджувати відкриту нову частину світу. Про подорожі знаменитого італійського мореплавця Амеріго Веспуччі нам здебільшого відомо з його листів.
Перше плавання
Путешествие Веспуччи 1.svg
Маршрут першого плавання Амеріго Веспуччі
 
У 1499 Амеріго Веспуччі вирушив штурманом у складі експедиції мореплавця Алонсо Охеда. У результаті цього плавання було відкрито понад \(4000\) км безперервної берегової лінії Південної Америки, у тому числі дельта Амазонки та її гирлового рукава Пара, а також Гвіанська течія. Пропливаючи біля берегів сучасної Венесуели, європейці бачили селища місцевих жителів з оселями на палях, що нагадало їм Венецію. Ці місця вони так і назвали — «Маленька Венеція».
 
Корабль Америго Веспуччи.png
 
Корабель Амеріго Веспуччі
Друге плавання
Путешествие Веспуччи 2.svg
Маршрут другого плавання Амеріго Веспуччі
 
У \(1501\) році Веспуччі перейшов на португальську службу. Вже \(10\) травня \(1501\) він відплив до берегів Бразилії у складі першої португальської експедиції Гонсалу Куелью. У середині серпня \(1501\) року кораблі підійшли до Бразилії біля мису Сан-Роке. А \(1\) січня \(1502\) року експедиція виявила бухту Гуанабара, яку моряки приняла за гирло річки і назвали Ріо-де-Жанейро, що означає «Січнева ріка». У результаті цього плавання було відкрито і нанесено на карту понад \(3000\) км берегової лінії.
Третє плавання
Путешествие Веспуччи 3.svg
Маршрут третього плавання Амеріго Веспуччі
 
У третє експедиція вирушила у подорож на шести кораблях у \(1503\) році. У відкритого ними острова Вознесіння три корабля пропали безвісти, а один з них затонув. Досягнув бухти «Всіх святих», вони вперше висадилися і просунулися на цілих \(250\) км вглиб материка. Протягом п'яти місяців вони збирали плоди сандалові дерева та у \(1504\) році висадилися у Лісабоні з вантажем. Це плавання було найбільш прибутковим і мало великі перспективи для подальшого освоєння земель.
 
Постійні плавання уздовж східних і північних берегів наштовхнули Амеріго Веспуччі на думку, що землі, у яких він побував, не є частиною Азії, як вважав Христофор Колумб, а належать новому континенту, який згодом був названий його ім'ям.
 
Веспуччи 2.jpg
 
Амеріго Веспуччі у книзі Мартіна Вальдземюллера