Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Тетраедр. Види тетраедрів Види багатогранників, назви, властивості.
2. Паралелепіпед. Види паралелепіпедів Види багатогранників, назви, властивості.
3. Побудова переріза тетраедра і паралелепіпеда. Побудова переріза тетраедра і паралелепіпеда.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Взаємне розміщення прямих в тетраедрі 1 вид - рецептивний легке 4Б. Визначення взаємного розташування прямих у тетраедрі та правильне знаходження відповідних мимобіжних прямих.
2. Взаємне розміщення прямих у паралелепіпеді 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Визначення взаємного розташування прямих у паралелепіпеді і правильне знаходження відповідних прямих, що перетинаються.
3. Поняття переріза 2 вид - інтерпретація легке 4Б. Визначення багатогранників, які є перерізами паралелепіпеда.
4. Переріз паралельних площин 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Побудова переріза паралелепіпеда, використовуючи знання про переріз площин з паралельними площинами.
5. Властивості паралелепіпедів 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Визначення властивостей параллепіпедів у залежності від виду і фігури в основі.
6. Властивості ребер паралелепіпеда 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Використання знань про параллелепипед і ребра паралелепіпеда і проведення розрахунків.
7. Поверхня тетраедра 3 вид - аналіз середнє 3Б. Визначення площі поверхні тетраедра, аналізуючи дані і використовуючи знання про прямокутний трикутник.
8. Перетин прямих у тетраедрі 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Визначення перетину прямих, що знаходяться в різних площинах тетраедра.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Розташування площини перерізу в тетраедра Інший середнє 3Б. Аналіз взаємного розташування площин і знаходження прямої перерізу площин в тетраедрі.
2. Доведення виду перерізу Інший важке 5Б. Доведення твердження, використовуючи знання про трапеції і властивості паралельних площин.
3. Переріз тетраедра Інший важке 3Б. Побудова перерізу тетраедра площиною, що проходить через дані точки, використовуючи теоретичні знання про взаємне розташування прямих і площин.
4. Лінії перерізу Інший важке 3Б. Визначається, з якої прямої перерізається площина основи паралелепіпеда з площини перерізу
5. Побудова перерізу і розрахунки в багатокутнику перерізу Інший важке 4Б. Знаходження багатокутника перерізу куба і розраховується периметр

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Тетраедр і параллелепіпед» 00:20:00 середнє 12Б. Зміцнює основні знання про многогранники і їх переріз.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Тетраедр і параллелепіпед» 00:20:00 середнє 3Б. Перевірка на типових ситуаціях про перерізи і розрахунки щодотетраедра і паралелепіпеда.
2. Провірна робота з теми «Тетраедр і параллелепіпед» 00:25:00 важке 10Б. Рішення типових задач, використовуючи знання, засвоєні на уроці. Розвиток аналітичного підходу до завдання.