Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Вектор у системі координат Координатні вектори. Розкладання вектора за двома неколінеарними векторами.
2. Зв'язок координат вектора і координат початкової та кінцевої точки вектора Координати вектора. Дії з векторами в координатній формі.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Координати вектора 1 вид - рецептивний легке 3Б. Закріплення знань про координати вектора як коефіцієнти координатних векторів.
2. Додавання і віднімання векторів із координатами 1 вид - рецептивний легке 2Б. Потрібно виконати додавання і віднімання векторів із координатами.
3. Визначення координат вектора за координатами його початку та кінця 1 вид - рецептивний легке 6Б. Обчислення координат вектора за координатами його початку та кінця.
4. Координати вектора 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Обчислення координат вектора.
5. Математичні операції з координатами векторів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Виконання математичних операцій із координатами векторів.
6. Сума, різниця і добуток вектора з числом 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Сума, різниця і добуток вектора з числом у координатній формі.
7. Рівність розкладів за координатними векторами 2 вид - інтерпретація середнє 6Б. Визначення коефіцієнтів, що задовольняють умову завдання.
8. Дії з векторами в координатній формі 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Дії з векторами в координатній формі.
9. Співнапрямлені та протилежно напрямлені вектори 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно вибрати з даних векторів пари співнапрямлених і протилежно напрямлених векторів.
10. Розкладання вектора за даними векторами 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Розкладання вектора за даними векторами на діагоналі паралелограма.
11. Розкладання векторів за даними координатними векторами 3 вид - аналіз важке 4,5Б. Розкладання векторів за даними координатними векторами незалежно від їх розташування в координатній системі.
12. Визначення координат вектора за даними координатними векторами 3 вид - аналіз важке 5Б. Визначення координат вектора за даними координатними векторами (малюнок).

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Доведення рівності векторів Інший середнє 3Б. Доведення рівності векторів за допомогою визначення їхніх координат.
2. Множення вектора на число в координатній формі Інший середнє 2Б. Застосування знань про те, як множення на число впливає на довжину і напрям вектора.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Координати вектора» 00:20:00 середнє 10Б. Перевірка знань формул із теми «Координати вектора».

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Координати вектора» 00:15:00 середнє 11Б. Закріпленння знань про координати вектора.
2. Перевірочна робота з теми «Координати вектора» 00:20:00 важке 18Б. Перевірка знань про координати вектора, виконання дій із векторами в координатній формі.