Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Фізичні властивості алкенів Представлено теоретичні відомості про фізичні властивості алкенів.
2. Хімічні властивості алкенів Представлено теоретичні відомості про хімічні властивості алкенів на прикладі етену.
3. Добування та застосування алкенів Представлено теоретичні відомості про добування та застосування алкенів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Агрегатний стан алкенів 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно зазначити агрегатний стан алкену за його хімічною формулою.
2. Фізичні властивості алкенів 1 вид - рецептивний легке 3Б. Необхідно розташувати алкени у порядку зміни їх фізичних параметрів.
3. Відносна густина алкенів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити відносну густину алкену за указаним газом.
4. Реакції горіння алкену 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно дописати рівняння горіння алкену, указавши продукти реакції та розставивши коефіцієнти.
5. Продукт у рівнянні гідрування алкену 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкену з воднем, указавши продукт реакції.
6. Продукт у рівнянні галогенування алкенів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкену з галогеном, указавши продукт реакції.
7. Рівняння взаємодії алкенів з гідроген галогенідами 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкену з гідроген галогенідом, указавши продукт реакції.
8. Визначення кількості структурних ланок поліетилену 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно обчислити кількість структурних ланок за відомою молекулярною масою поліетилену.
9. Визначення об'єму алкену за відомою масою 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити об'єм алкену за відомою масою.
10. Визначення об'єму алкену за відомою кількістю речовини кисню 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм етену, який згорить, за відомою кількістю речовини кисню, який витрачається під час реакції.
11. Маса продукту у рівнянні гідрування алкену 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масу продукту, який утвориться у результаті взаємодії алкену з воднем.
12. Маса алкену за відомим об'ємом кисню 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу алкену, який згорить, за відомим об'ємом кисню, який витрачається в результаті реакції.
13. Визначення маси етену за відомою кількістю речовини вуглекислого газу 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу етену, який згорить, за відомою кількістю речовини вуглекислого газу, який утвориться в результаті реакції.
14. Взаємодія алкену з галогеном 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу галогенпохідної, яка утвориться в результаті реакції взаємодії ненасиченого вуглеводню з галогеном.
15. Визначення маси галогенпохідної 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу галогенпохідної, яка утвориться в результаті реакції.
16. Визначення об'єму алкену за відомою масою 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити об'єм алкену за відомою масою.
17. Маса алкену у рівнянні гідрування 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масу алкену, який вступить у реакцію з указаним об'ємом водню.
18. Визначення об'єму етену за об'ємом вуглекислого газу 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм етену за об'ємом вуглекислого газу, який утворився в результаті реакції. Відпрацьовується вміння використовувати закон об'ємних відношень газів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Властивості алкенів» 00:30:00 середнє 12Б. Тренується вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алкенів.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Властивості алкенів» 00:30:00 середнє 8Б. Тренується вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алкенів.
2. Перевірна робота з теми «Властивості алкенів» 00:30:00 середнє 12Б. Перевіряється вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алкенів.