Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Масова частка елемента у складній речовині Наведено теоретичні відомості про масову частку елемента у складній речовині.
2. Алгоритм розв'язування задач Наводиться алгоритм розв'язування задач у хімії.
3. Визначення формули сполуки за відомими масовими частками Представлено приклад розв'язування задач на встановлення формули сполуки за відомими масовими частками.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Масова частка елементів у галогеніді 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно визначити масову частку елементів у галогеніді.
2. Визнач формулу галогеніду 3 вид - аналіз важке 3Б. Необхідно визначити формулу галогеніду за вказаними масовими частками елементів.
3. Масова частка металу у нітраті 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Необхідно визначити масову частку металічного елемента у нітраті.
4. Масова частка Нітрогену у нітраті 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масову частку Нітрогену у нітраті.
5. Масова частка Оксигену у нітраті 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити масову частку Оксигену у нітраті.
6. Визнач формулу нітрату за масовими частками елементів 3 вид - аналіз важке 3Б. Необхідно визначити формулу нітрату за масовими частками елементів.
7. Масова частка металу у сульфаті 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити масову частку металічного елемента у сульфаті.
8. Масова частка неметалів у сульфаті 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Необхідно визначити масову частку неметалічних елементів у сульфаті.
9. Масова частка елементів у сульфаті 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно визначити масову частку елементів у сульфаті.
10. Визнач формулу сульфату 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно визначити хімічну формулу сульфату за масовими частками елементів.
11. Масова частка металічного елемента у складній сполуці 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно визначити масову частку металічного елемента у складній сполуці. Вдосконалюється вміння обчислювати молекулярну масу за хімічною формулою і визначати масову частку елементів у сполуці.
12. Масова частка металу в ортофосфаті 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити масову частку металічного елемента в ортофосфаті
13. Масова частка Фосфору 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масову частку Фосфору у сполуці.
14. Масова частка Оксигену у ортофосфаті 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масову частку Оксигену у ортофосфаті.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Масова частка металу у гідриді Інший легке 1Б. Необхідно визначити масову частку металічного елемента у гідриді.
2. Масова частка металу у галогеніді Інший легке 1Б. Необхідно визначити масову частку металу у бінарній сполуці галогеніді.
3. Масова частка галогену Інший середнє 1Б. Необхідно визначити масову частку галогену у сполуці.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Розв'язування задач і вправ на визначення масової частки елемента» 00:15:00 середнє 8Б. Вдосконалюються навички визначення атомних мас елементів і молекулярних мас сполук за хімічною формулою, вміння проводити розрахункі за формулою масових часток елементів у складній речовині і аналізувати результати.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Розв'язування задач і вправ на визначення масової частки елемента» 00:14:00 середнє 8Б. Закріплюються навички визначення атомних мас елементів і молекулярних мас сполук за хімічною формулою, вміння проводити розрахункі за формулою масових часток елементів у складній речовині і аналізувати результати.
2. Перевірна робота з теми «Розв'язування задач і вправ на визначення масової частки елемента» 00:14:00 середнє 7Б. Перевіряються навички визначення атомних мас елементів і молекулярних мас сполук за хімічною формулою, вміння проводити розрахункі за формулою масових часток елементів у складній речовині і аналізувати результати.