Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Атомна одиниця маси Викладено матеріал про склад атомних ядер і поняття атомної одиниці маси і відносні атомні маси елементів.
2. Відносна атомна маса Викладено матеріал про відносну атомну масу. Наведено значення атомних мас деяких елементів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Відносна атомна маса елемента 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на закріплення теоретичних знань про атомні одиниці маси.
2. Назва — символ і атомна маса 1 вид - рецептивний легке 2Б. Необхідно за назвою елемента вказати його символ та атомну масу. Вдосконалюються навички роботи з періодичною таблицею хімічних елементів.
3. Символ — назва і атомна маса 1 вид - рецептивний легке 2Б. Необхідно за символом хімічного елемента вказати його назву та атомну масу. Вдосконалюються навички роботи з періодичною таблицею хімічних елементів.
4. Атомна маса — назва елемента 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно за назвою елемента вказати його символ та атомну масу. Вдосконалюються навички роботи з періодичною таблицею хімічних елементів.
5. Назва елемента — номер і маса 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Треба визначити порядковий номер і атомну масу елементів. Закріплюються знання символів хімічних елементів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
6. Символ елемента — номер і маса 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Треба встановими порядковий номер та атомну масу за назвою елемента. Закріплюються знання символів хімічних елементів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
7. Найбільша атомна маса 3 вид - аналіз середнє 2Б. Треба знайти хімічний елемент з найбільшою атомною масою. Закріплюється знання хімічних символів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
8. Найменша атомна маса 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Треба знайти хімічний елемент з найменшою атомною масою. Закріплюється знання хімічних символів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
9. Зміна атомної маси за назвами 3 вид - аналіз важке 1Б. У записаній послідовності треба визначити принцип зміни атомних мас елементів. Закріплюються знання хімічних елементів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
10. Зміна атомної маси за символами 3 вид - аналіз важке 1Б. У записаній послідовності хімічних символів треба визначити принцип зміни атомних мас елементів. Закріплюються знання символів хімічних елементів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
11. Збільшення атомних мас за назвами елементів 3 вид - аналіз важке 1Б. У записаній послідовності треба визначити принцип зміни атомних мас елементів. Закріплюються знання хімічних елементів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
12. Зменшення атомних мас за символами 3 вид - аналіз важке 1Б. У записаній послідовності необхідно розставити символи хімічних елементів у порядку зменшення їх атомних мас. Закріплюються знання хімічних елементів і користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Збільшення атомних мас Інший середнє 2Б. Треба розташувати символи хімічних елементів в порядку зростання атомних мас. Закріплюється знання хімічних символів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
2. Зменшення атомних мас Інший середнє 1Б. Треба розташувати хімічні елементи в порядку зменшення атомних мас. Закріплюється знання хімічних символів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.
3. Зміна атомної маси за символами Інший важке 1Б. У записаній послідовності хімічних символів треба визначити принцип зміни атомних мас елементів. Закріплюються знання символів хімічних елементів і вміння користуватися таблицями для знаходження відносної атомної маси елемента.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Маса атома» 00:15:00 середнє 10Б. Відпрацьовуються навички визначення атомних мас елементів за назвою, символом або номером елементів за допомогою періодичної таблиці. Закріплюються знання основних понять теми.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Маса атома» 00:15:00 середнє 10Б. Закріплюються навички визначення атомної маси елемента за його назвою, символом або номером у періодичній таблиці. Удосконалюються знання основних понять і закономірностей теми.
2. Перевірочна робота з теми «Маса атома» 00:15:00 середнє 13Б. Перевіряються знання основних понять теми, навички визначення атомної маси елемента за його символом, назвою або порядковим номером у періодичній таблиці.