Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Поширення оксидів Викладено матеріал про знаходження і поширення оксидів у природі.
2. Застосування оксидів Наводяться загальні відомості про поширення та застосування оксидів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Найпоширеніші оксиди 1 вид - рецептивний легке 1Б. Із запропонованих варіантів необхідно обрати найпоширеніші оксиди.
2. Правильність тверджень про поширення оксидів 1 вид - рецептивний легке 2Б. Необхідно вказати правильність тверджень про поширення оксидів.
3. Визначення маси води у тілі 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно встановити масу води, яка міститься у тілі вказаної маси.
4. Обчислення маси оксиду за вказаною кількістю речовини 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Завдання на обчислення маси оксиду за відомою кількістю речовини.
5. Обчислення об'єму газоподібного оксиду за його масою 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Завдання на обчислення об'єму газоподібного оксиду за відомою масою.
6. Обчислення об'єму газоподібного оксиду за його кількістю 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на обчислення об'єму газоподібного оксиду за відомою хімічною кількістю.
7. Визначення кількості молекул води, що утворилися в реакції 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно розставити коефіцієнти у рівнянні хімічної реакції та визначити кількість молекул води.
8. Визначення кількості молекул вуглекислого газу, що утворилися в реакції 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно розставити коефіцієнти у рівнянні хімічної реакції та визначити кількість молекул вуглекислого газу.
9. Визначення кількості молекул оксидів, що утворилися в реакції 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно розставити коефіцієнти у рівнянні хімічної реакції та визначити кількість молекул оксидів, що утворилися в результаті реакції.
10. Кількість речовини і об'єм газоподібного оксиду за масою 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Необхідно визначити кількість речовини і об'єм газоподібного оксиду за вказаною масою речовини.
11. Маса основного оксиду, що вступить у реакцію 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно розрахувати масу основного оксиду, що вступить у реакцію з водою, вказаної маси.
12. Маса кислотного оксиду, що вступить у реакцію 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно розрахувати масу кислотного оксиду, що вступить у реакцію з водою, вказаної маси.
13. Маса продукту взаємодії основного оксиду з водою 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно розрахувати масу гідроксиду, що утвориться в результаті хімічної реакції взаємодії основного оксиду з водою. Закріплюється вміння застосовувати закон збереження мас.
14. Маса води у реакції 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно розрахувати масу води, що вступила у хімічну реакцію за відомою масою продукту реакції і вихідної речовини. Закріплюється вміння застосовувати закон збереження мас.
15. Маса продукту взаємодії кислотного оксиду з водою 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно розрахувати масу продукту реакції взаємодії кислотного оксиду з водою. Вдосконалюється вміння проводити розрахунки за хімічними рівняннями.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Поширення та застосування оксидів» 00:15:00 середнє 6Б. Перевіряються знання учнів з теми «Поширення та застосування оксидів». Вдосконалюється вміння писати хімічні реакції та проводити розрахунки за хімічними реакціями.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Поширення та застосування оксидів» 00:20:00 середнє 9Б. Закріплення знань учнів з теми «Поширення та застосування оксидів». Вдосконалюється вміння писати хімічні реакції отримання оксидів та проводити розрахунки за хімічними реакціями.
2. Перевірна робота з теми «Поширення та застосування оксидів» 00:30:00 середнє 11Б. Перевіряються знання учнів з теми «Поширення та застосування оксидів», вміння писати хімічні реакції отримання оксидів та проводити розрахунки за хімічними рівняннями.