Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Будова і склад карбонових кислот Представлено теоретичні відомості про будову, склад і номенклатуру карбонових кислот на прикладі метанової та етанової кислот.
2. Фізичні властивості етанової кислоти Викладено матеріал про фізичні властивості етанової кислоти.
3. Хімічні властивості етанової кислоти Характеризуються хімічні властивості етанової кислоти. Наведено приклади рівнянь реакцій.
4. Застосування етанової кислоти Викладено матеріал про застосування етанової кислоти.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Формула карбонової кислоти 1 вид - рецептивний легке 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати формулу зазначеної карбонової кислоти.
2. Забарвлення індикатора у розчині кислоти 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно указати забарвлення індикатора у розчині кислоти.
3. Фізичні властивості етанової кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Потрібно вибрати характеристику фізичних властивостей етанової кислоти.
4. Взаємодія етанової кислоти з металами 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодії етанової кислоти з металами.
5. Взаємодія етанової кислоти з лугами 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодії етанової кислоти з лугами.
6. Маса атомів Карбону в указаній порції етанової кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу атомів Карбону, які містяться в указаній порції етанової кислоти.
7. Об'єм кисню 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити об'єм кисню, який буде містити таку саму кількість атомів Оксигену, що і в указаній порції етанової кислоти.
8. Визначення маси етаноату за відомою кількістю речовини 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно обчислити масу етаноату за відомою кількістю речовини.
9. Кількість речовини оцтової кислоти при взаємодії з металом 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити кількість речовини оцтової кислоти, яка витратиться на взаємодію з металом.
10. Маса металу при взаємодії з етановою кислотою 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу металу, який розчинеться в етановій кислоті.
11. Маса етаноату у хімічній реакції 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу солі, яка утвориться в результаті взаємодії металу з етановою кислотою.
12. Об'єм газу у реакції етанової кислоти з металами 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити формулу та його об'єм газу, який утвориться у результаті взаємодії етанової кислоти з металом.
13. Об'єм вуглекислого газу у реакції етанової кислоти 3 вид - аналіз важке 3Б. Необхідно визначити об'єм вуглекислого газу, який виділиться у результаті реакції етанової кислоти з карбонатами.
14. Маса етаноату у реакції етанової кислоти з карбонатом 3 вид - аналіз важке 3Б. Необхідно визначити масу етаноату, який утвориться у результаті реакції етанової кислоти з карбонатами.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Застосування оцтової кислоти Інший середнє 1Б. Потрібно визначити сферу застосування або знаходження у природі оцтової кислоти.
2. Взаємодія етанової кислоти з оксидами металів Інший середнє 1Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємої етанової кислоти з оксидами металів.
3. Маса етанової кислоти за указаною масою атомів Карбону Інший середнє 2Б. Необхідно обчислити масу етанової кислоти за відомою масою атомів Карбону, що міститься у ній.
4. Визначення кількості етаноату за відомою масою Інший середнє 1Б. Необхідно обчислити кількість етаноату за відомою масою речовини.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Етанова (оцтова) кислота» 00:20:00 середнє 13Б. Відпрацьовуються знання про склад, будову, фізичні і хімічні властивості етанової кислоти.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Етанова (оцтова) кислота» 00:25:00 середнє 8Б. Удосконалюється знання фізичних та хімічних властивостей етанової кислоти, уміння проводити розрахунки за хімічними рівняннями.
2. Перевірна робота з теми «Етанова (оцтова) кислота» 00:30:00 середнє 11Б. Перевіряється знання фізичних та хімічних властивостей етанової кислоти, вміння проводити розрахунки за хімічними рівняннями.