Команди розгалуження 
Розгалуження — це така форма організації дій в алгоритмі, за якою залежно від виконання або невиконання певної умови виконується одна з двох послідовностей  команд.
Команда розгалуження — це команда, у якій здійснюється вибір однієї з двох дій в залежності від виконання або невиконання умови.
Команда розгалуження має повну (рис.1,а) і неповну (рис.1,б) форми.
 
1.JPG
                     Рис.1, а                                                       Рис.1, б
Вкладені розгалуження
Якщо в точці розгалуження програми має бути більше ніж два варіанти вибору, додаткові умовні команди можна вставити всередину блоків якщо або інакше.
Вкладені розгалуження — це фрагмент алгоритму, у якому одне розгалуження міститься всередині іншого розгалуження.
Розгалуження, яке міститься серед команд іншого розгалуження, називається внутрішнім. А розгалуження, серед команд якого розміщене інше розгалуження, називається зовнішнім. І зовнішні, і внутрішні розгалуження можуть бути як повними, так і неповними. Додаткові команди називають вкладеними командами розгалуження. 
Приклад:
Розглянемо алгоритм для встановлення будильника (рис.2).
 
2.JPG
Рис.2
У цьому алгоритмі обидва розгалуження повні. Друга команда  розгалуження виконуватиметься, якщо результат перевірки умови Завтра робочий день? хибний (Ні).
Приклад:
Задача. Дано натуральне число. Визначити, чи ділиться воно на 6. 
 
Щоб число ділилося на 6, воно повинно ділитися на 2 і на 3. Блок-схема алгоритму розв'язування задачі наведена на рис.3.
 
4.JPG
Рис.4
Джерела:
Інформатика : підруч. для 6-го кл. закл. заг. серед. освіти / Йосиф Ривкінд [та ін.]. — Київ : Генеза, 2023.