Малюнки, креслення,  графіки, діаграми, при підготовці яких використовується комп'ютер, називають комп'ютерною графікою, а програми для створення й редагування зображень називають графічними редакторами.
 
Графічних редакторів існує багато.
У попередні роки ви вже працювали з графічним редактором Microsoft Paint.
Microsoft Paint — багатофункціональний, але в той же час досить простий у використанні растровий графічний редактор компанії Microsoft, що входить до складу всіх операційних систем Windows, починаючи з перших версій. 
Інтерфейс растрових графічних редакторів здебільшого дуже схожий.
 
Пригадай інструменти та складові графічного редактор Paint та порівняй їх із інтерфейсом графічного редактора Paint.NET.
  
Для запуску графічного редактора Paint.NET потрібно виконати

Пуск  —>Усі програми  —> Стандартні —> Paint.NET або двічі клацнути  лівою кнопкою миші по значку програми на робочому столі.
  
Після того, як додаток завантажиться, з'явиться наступне вікно:
  
Screenshot_8.png
Ви  використовували інструменти для малювання:  прямих і кривих ліній, геометричних фігур, заливання замкнених частин зображень, створення текстових написів.
 
Панель інструментів знаходиться в лівій частині екрана. У цій панелі є дві колони, в яких відображені маленькі картинки, які вказують на їх дію. Потрібний інструмент можна вибрати, натиснувши на нього лівою кнопкою мишки. У деяких інструментів є додаткова опція, наприклад, товщина лінії. Всі додаткові можливості знаходяться на додатковій панелі.
 
image12.jpg
 
Щоб почати малювати, треба вибрати бажану фігуру з панелі інструментів і колір з колірної палітри.
Щоб вибрати колір фону, на потрібний колір треба натиснути правою кнопкою мишки, а для кольору переднього плану — лівою кнопкою мишки.
 
image13.jpg