Продовжуємо вивчати інформатику разом із Робіком!
 
Ресурс 9.svg
 
У довкіллі, побуті, навчанні ти використовуєш різні інструменти та пристосування.
Ручний інструмент — будь-який інструмент, який під час його використання утримується та приводиться в рух вручну, а не двигуном.
До ручних інструментів належать інструменти для:
  
 Ресурс 1д.png
роботи з папером
 
Ресурс 2д.png
туризму
 
Ресурс 3д.png
малювання
 
Ресурс 4д.png
приготування їжі
 
Ресурс 5д.png
догляду за садом або городом
 
Інструменти, для роботи яких потрібна електроенергія, є електричними. Їх використовують для роботи з деревом, тканиною, металом, пластиком, іншими матеріалами, а також у побуті.
 
Ресурс 6д.png
Сучасний комп’ютер — це універсальний пристрій для створення, опрацювання, збереження, захисту і передавання інформації.
Для роботи з інформацією люди різних професій використовують комп’ютери та комп’ютерні пристрої. Для тебе комп’ютер стане помічником у навчанні. Комп’ютер зазвичай складається із системногоблока, монітора, клавіатури та миші.
 
Ресурс 91.png
 
До системного блока підключають монітор, клавіатуру, мишу та інші пристрої.
 
На екрані монітора відображаються відомості, з якими працюють на комп’ютері.
 
Клавіатуру призначено для введення відомостей у комп’ютер.
 
Миша — це допоміжний пристрій для керування комп’ютером. Її використовують для виконання на комп’ютері дій зі значками. Коли рухаєш мишою по килимку, то на екрані монітора рухається вказівник миші.
 
Планшет, ноутбук і смартфон — це також комп’ютери. У них складові об’єднані в одному корпусі. А замість миші можна використовувати пальці руки.
 
Ресурс 90.png Ресурс 89.png   Ресурс 95.svg
Джерела:
«Я досліджую світ» : підруч. для 2 кл. закладів загальної середньої освіти. Частина 2 / Н. В. Морзе, О. В. Барна. — К. : УОВЦ «Оріон», 2019. — 144 с.: іл.