Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Кілограм Учні засвоюють уявлення про нову величину - масу та одиниці вимірювання маси - кілограм.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Що важче? 1 вид - рецептивний легке 1Б. Учні вибирають важчий предмет, спираючись на шальки терезів.
2. Зайва величина 1 вид - рецептивний легке 1Б. Учні знаходять зайву величину серед поданих одиниць довжини і маси.
3. Найбільша одиниця маси 1 вид - рецептивний легке 1Б. Учні вибирають найбільшу одиницю масу серед поданих у кілограмах.
4. Порівняй одиниці маси 1 вид - рецептивний легке 1Б. Учні порівнюють одиниці маси між собою.
5. Вибери вираз, виконай обчислення 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні вибирають серед поданих виразів з іменованими числами вираз з однаковими величинами і знаходять його значення.
6. Визнач вагу 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Учні визначають вагу товару за малюнком,знаходячи суму чисел на гирях.
7. Задача про овочі 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні аналізують задачу на знаходження суми двох чисел, сполучають її із виразом і знаходять йго значення.
8. Задача про борошно 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. За коротким записом учні складають задачу на знаходження різниці і розв'язують її.
9. Порівняй 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Учні порівнюють одиниці вимірювання (вираз і число).
10. Вибери питання і розв'яжи задачу 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні вибирають питання до умови задачі і розв'язують задачу, що вийшла (на порівняння)
11. Задача про фрукти 2 вид - інтерпретація важке 2Б. Учні розв'язують складену задачу, в якій потрібно визначити кількість фруктів, які залишилися на складі.
12. Чия ноша важча? 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Задача на різницеве порівняння двох сум. Порівнюється вантаж двох хлопчиків (додавання кількох доданків) і визначається чий вантаж важче, на скільки кілограмів.
13. Визнач масу за малюнком 3 вид - аналіз важке 1Б. Потрібно визначити масу кавуна або дині, зображених на малюнку.
14. Назви найлегший фрукт. Логічна задача 3 вид - аналіз важке 2Б. Аналізуючи ланцюжок порівнюваних фруктів, визначається найлегший і найважчий фрукт.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Маса. Кілограм. Дії з іменованими числами» 00:30:00 середнє 10Б. Узагальнення знань з теми «Маса. Кілограм. Дії з іменованими числами»