Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Додавання одноцифрового числа до двоцифрового без переходу через розряд Учні знайомляться з прийомом додавання одноцифрового числа до двоцифрового без переходу через розряд.
2. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового без переходу через розряд Учні знайомляться з алгоритмом віднімання одноцифрового числа від двоцифрового без переходу через розряд.
3. Задачі на знаходження суми трьох доданків Учні вчаться розв'язувати задачі на знаходження суми трьох доданків.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Додавання за малюнком 1 вид - рецептивний легке 1Б. Учні виконують додавання в межах 20 без переходу через розряд за малюнком.
2. Обчисли за схемою 1 вид - рецептивний легке 2Б. Учні розв'язуть приклади на додавання і віднімання в межах 20 без переходу через розряд з опорою на схему.
3. Запис виразу 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно записати вираз і обчислити суму двох чисел.
4. Знайти суму 1 вид - рецептивний середнє 1Б. Необхідно знайти суму чисел в межах 20 без переходу через десяток.
5. Запиши вираз і знайди різницю 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно записати вираз і обчислити різницю.
6. Істинні рівності 1 вид - рецептивний середнє 1Б. Дано рівності (додавання і віднімання). Необхідно вибрати вірні рівності.
7. Заповни таблицю 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Учні заповнюють таблицю, розв'язуючи приклади на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.
8. Порівняй 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні порівнюють числа, знаходять на скільки одне число більше/менше іншого.
9. Що сховалось за сніжинками? 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Відшукаючи числа, що сховалися за сніинками, учні розв'язують приклади на знаходження невідомих від'ємника та зменшуваного.
10. Задача про м'ячики 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Учні розв'язують задачу на знаходження суми.
11. Задача про яблука 1 вид - рецептивний середнє 1Б. Учні розв'язують задачу на знаходження невідомого доданка.
12. Задача про білочку 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Учні розв'язують задачу на знаходження суми трьох доданків.
13. Задача про алею 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Учні розв'язують задачу на знаходження суми трьох доданків.
14. Приклади в дві дії 3 вид - аналіз важке 4Б. Перевіряється вміння знаходити значення виразів у дві дії (як додавання, так і віднімання).
15. Порівняння виразу і числа 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні порівнюють вираз і число, виражені в одиницях довжини. Необхідно порівняти, перевівши дм в см і виконавши обчислення в лівій частині.
16. Новорічна ялинка 3 вид - аналіз важке 3Б. Необхідно вирішити задачу: обчислити і порівняти.
17. Задача про суперечку 3 вид - аналіз важке 3Б. Учні розв'язують задачу на поорівняння двох сум, додавання чисел в межах 20 без переходу через десяток.
18. Логічна задача 3 вид - аналіз важке 3Б. Учні розв'язують логічну задачу на знаходження невідомого доданка, за існуючими даними: сумою та чисолом, яке показує, на скільки перший доданок більше, ніж другий.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Обчислення виду 14 + 2, 14 -2. Задачі на знаходження суми трьох доданків» 00:30:00 середнє 12Б. Узагальнення знаь з теми «Обчислення виду 14 + 2, 14 -2. Задачі на знаходження суми трьох доданків».