Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Числовий вираз Учні знайомляться з поняттям про числовий вираз та його значення, вчаться записувати та читати числові вирази, що містять дії додавання і віднімання.
2. Задача на збільшення числа на кілька одиниць Учні знайомляться із задачею на збільшення числа на кілька одиниць, вчаться малювати до неї схему та розв'язувати її.
3. Задача на зменшення числа на кілька одиниць Учні знайомляться із задачею на зменшення числа на кілька одиниць, вчаться малювати до неї схему та розв'язувати її.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Знайди числовий вираз 1 вид - рецептивний легке 1Б. Учні повторюють поняття про числовий вираз, знаходять числові вирази серед математичних записів.
2. Котики і цуценята 1 вид - рецептивний легке 3Б. У завданні подано малюнки котиків і цуценят. Необхідно порахувати тварин на кожному малюнку, порівняти їх кількість і обрати малюнок за умовою задачі.
3. Знайди значення виразів на додавання (віднімання) чисел 1-2 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Учні знаходять значення виразів на додавання і віднімання чисел 1 і 2.
4. Знайди значення виразу на додавання (віднімання) чисел 3-4 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Учні знаходять значення виразів на додавання (віднімання) чисел 3-4.
5. З'єднай вирази з однаковим значенням 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Учні знаходять значення виразів (суми і різниці), з'днують вирази з однаковим значенням.
6. Записати умову за допомогою цифр і знаків 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні доповнюють умову задачі, використовуючи малюнок, за допомогою цифр та знаків записують розв'язання задачі
7. Склади вирази за малюнками 2 вид - інтерпретація середнє 8Б. Учні складають вирази за малюнками, вибирають їх серед інших, знаходять їх значення.
8. Вирази на дві дії 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні знаходять значення виразів на дві дії, закріплюють обчислювальні навчики в межах 10.
9. Постав іграшки на полички. Числові вирази на дві дії 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Учні знаходять значення числових виразів на дві дії, з'єднують поличку, на якій записано вираз з відповідним числом на іграшці, що дорівнює значенню числового виразу.
10. Знайди висоту дерева 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні розв'язують задачу на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць. Потрібно знайти висоту дерева. Поняття вище (нижче) пов'язуються з поняттями збільшити (зменшити) на певне число метрів.
11. Знайти ширину дороги 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Учні розв'язують задачу на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць. Потрібно знайти ширину дороги. Поняття ширше (вужче) пов'язуються з поняттями збільшити (зменшити) на певне число метрів.
12. Знайди вік дівчинки 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Учні розв'язують задачу на зменшення числа на кілька одиниць, визначають вік дівчинки.
13. Задача про дітей 2 вид - інтерпретація важке 1Б. Учні розв'язують задачу на знаходження суми трьох чисел, закріплюють обчислювальні навички на додавання в межах 10.
14. Задача про овочі 2 вид - інтерпретація важке 2Б. Учні складають задачу про овочі за коротким записом та записують розв'язання задачі, перевіряється уміння записувати і знаходити значення виразу на дві дії.
15. Визначити дане число 2 вид - інтерпретація важке 2Б. Учні знаходять шукане число, якщо відомо, що воно збільшилося на кілька одиниць.
16. Салат 2 вид - інтерпретація важке 5Б. Учні розв'язують текстову логічну задачу, повторюють склад чисел, поняття «більше — менше»
17. Порівняти кількість проданих квитків 3 вид - аналіз важке 3Б. Пропонується текстова логічна задача, в якій первинна кількість проданих квитків була однаковою. Порівнюючи кількість проданих квитків за другу гоину роботи каси, потрібно вибрати правильний варіант відповіді і зробити висновок.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми « Вирази на 1 – 2 дії в межах 10. Задачі» 00:30:00 середнє 20Б. Узагальнення знань з теми « Вирази на 1 – 2 дії в межах 10. Задачі на збільшення (зменшення) чисел на кілька одиниць».