Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Множення і ділення на 1, 10, 100 Теоретичні відомості.
2. Множення і ділення на одноцифрове Теоретичні відомості.
3. Множення і ділення способом укрупнення Теоретичні відомості.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Віднови вираз 1 вид - рецептивний легке 1Б. Ділення числа на 1.
2. Ділення 0 1 вид - рецептивний легке 1Б. Ділення 0 на число та числа на 0.
3. Допоможи відновити 1 вид - рецептивний легке 1Б. Подання числа у вигляді розрядних доданків. Запис числа за розрядними доданками.
4. Множення 1 1 вид - рецептивний легке 1Б. Множення числа на 1.
5. Поділи на 1 1 вид - рецептивний легке 1Б. Ділення числа на 1.
6. Помнож на 0 1 вид - рецептивний легке 1Б. Множення числа на 0.
7. Порівняй 1 вид - рецептивний легке 1Б. Порівняння трицифрових чисел.
8. Мозковий штурм 1 вид - рецептивний легке 1Б. Подання числа у вигляді розрядних доданків.
9. Укрупни число 1 вид - рецептивний легке 1Б. Вправляння в укрупненні круглих чисел.
10. Зручні доданки 1 вид - рецептивний легке 1Б. Вдосконалення навичок розкладати число на зручні доданки.
11. Бджілка-жартівниця 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Знаходження невідомого компонента дії ділення.
12. Вибери і обчисли 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Множення числа на 0.
13. Хто правильно обчислив? 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Ділення 0 на число та числа на 0.
14. Усне множення круглих багатоцифрових чисел на одноцифрові 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок усного множення багатоцифрового числа на одноцифрове.
15. Усне множення багатоцифрового числа на одноцифрове 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок усного множення багатоцифрового числа на одноцифрове способом множення розрядних доданків.
16. Усне ділення багатоцифрового числа на одноцифрове 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок усного ділення багатоцифрового числа на одноцифрове.
17. Скороти нулі й обчисли 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок обчислювати, використовуючи прийом скорочення нулів.
18. Помнож на змінну 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Обчислення виразів зі змінною. Повторення назв компонентів дій.
19. Поділи на змінну 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок ділення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Обчислення виразів зі змінною. Повторення назв компонентів дій.
20. Поділи змінну 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок ділення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Обчислення виразів зі змінною. Повторення назв компонентів дій.
21. Обчисли способом укрупнення 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок обчислювати способом укрупнення.
22. Обчисли способом добору 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок обчислювати способом добору.
23. Обчисли вираз 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення виразів за ділення числа на 10, 100.
24. Немає значення 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Добирання виразу до відповіді.
25. Упало тістечко 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Знаходження невідомого компонента діі множення.
26. Знайди ділене 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вправляння у розв'язуванні рівнянь.
27. Знайди дільник 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок ділення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вправляння у розв'язуванні рівнянь.
28. Знайди значення 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення виразів на множення числа на 10, 100.
29. Знайди множник 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вдосконалення навичок ділення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вправляння у розв'язуванні рівнянь.
30. Весела подорож 3 вид - аналіз важке 3Б. Розв’язування простих задач на кратне порівняння. Вправляння в обчисленні способом добору.
31. Урожай помідорів 3 вид - аналіз важке 4Б. Розв'язування простих задач на знаходження добутку. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки.
32. Продаж помідорів 3 вид - аналіз важке 3Б. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на знаходження частини від числа та знаходження різниці.
33. Кондитерська фабрика 3 вид - аналіз важке 3Б. Розв'язування простих задач на ділення на вміщення. Вправляння в діленні багатоцифрового числа на одноцифрове.
34. Метрополітен 3 вид - аналіз важке 3Б. Розв'язування простих задач на ділення на рівні частини. Вправляння в діленні багатоцифрового числа на одноцифрове.
35. Овочевий магазин 3 вид - аналіз важке 3Б. Розв'язування простих задач на збільшення числа у кілька разів в прямій формі. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки.
36. Прочитана книга 3 вид - аналіз важке 3Б. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на знаходження числа за його частиною та знаходження різниці.
37. Ящики для апельсинів 3 вид - аналіз важке 3Б. Вдосконалення навичок розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного.
38. У лісі 3 вид - аналіз важке 3,5Б. Розв'язування простих задач на зменшення числа в кілька разів в непрямій формі. Вправляння в діленні багатоцифрового числа на одноцифрове.
39. Риболовне судно 3 вид - аналіз важке 4,5Б. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на подвійне збільшення у кілька разів.
40. Склади і обчисли 3 вид - аналіз важке 4Б. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах.
41. Відніми добуток 3 вид - аналіз важке 4Б. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах.
42. Різниця добутків 3 вид - аналіз важке 4Б. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах.
43. Додай добуток 3 вид - аналіз важке 4Б. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Помнож змінну Інший середнє 2Б. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Обчислення виразів зі змінною. Повторення назв компонентів дій.
2. Знайди невідомий множник Інший середнє 2Б. Вдосконалення навичок ділення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вправляння у ров'язуванні рівнянь.
3. Ділення круглого багатоцифрового числа на кругле число Інший середнє 2Б. Вдосконалення навичок обчислення математичних виразів на ділення круглого багатоцифрового числа на кругле число із застосуванням правила скорочення нулів.
4. Вибери і обчисли Інший середнє 2Б. Множення числа на 0.
5. Різниця добутку і частки Інший важке 4Б. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах.
6. Збір картоплі Інший важке 3Б. Вдосконалення навичок розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного.
7. Квітковий магазин Інший важке 4Б. Розв'язування простих задач на збільшення числа у кілька разів в непрямій формі. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки.
8. Будівництво Інший важке 4Б. Розв'язування простих задач на зменшення числа в кілька разів в прямій формі. Вправляння в діленні багатоцифрового числа на одноцифрове.
9. Бібліотека Інший важке 4Б. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на подвійне зменшення у кілька разів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування 1 з теми «Прийоми усного множення і ділення, в межах 1000» 00:35:00 середнє 15Б. Ділення числа на 1. Вдосконалення навичок розкладати число на зручні доданки. Множення числа на 0. Знаходження невідомого компонента діі множення. Подання числа у вигляді розрядних доданків. Запис числа за розрядними доданками. Знаходження невідомого компонента дії ділення. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вправляння у розв'язуванні рівнянь. Вдосконалення навичок усного множення багатоцифрового числа на одноцифрове. Обчислення виразів зі змінною. Повторення назв компонентів дій. Вдосконалення навичок обчислювати способом укрупнення.
2. Тренування 2 з теми «Прийоми усного множення і ділення, в межах 1000» 00:40:00 важке 30Б. Множення числа на 0. Вдосконалення навичок усного множення багатоцифрового числа на одноцифрове способом множення розрядних доданків. Обчислення виразів за ділення числа на 10, 100. Розв’язування простих задач на кратне порівняння. Вправляння в обчисленні способом добору. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на знаходження числа за його частиною та знаходження різниці. Розв'язування простих задач на ділення на вміщення. Вправляння в діленні багатоцифрового числа на одноцифрове. Розв'язування простих задач на знаходження добутку. Вдосконалення навичок розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота 1 з теми «Прийоми усного множення і ділення, в межах 1000» 00:35:00 середнє 9Б. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Обчислення виразів зі змінною. Повторення назв компонентів дій. Множення числа на 0. Множення числа на 1. Ділення 0 на число та числа на 0. Порівняння трицифрових чисел.
2. Домашня робота 2 з теми «Прийоми усного множення і ділення, в межах 1000» 00:40:00 важке 19Б. Розв'язування простих задач на зменшення числа в кілька разів в прямій формі. Вправляння в діленні багатоцифрового числа на одноцифрове. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на подвійне зменшення у кілька разів. Вдосконалення навичок ділення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вправляння у розв'язуванні рівнянь. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах. Розв'язування простих задач на ділення на рівні частини. Вдосконалення навичок обчислювати, використовуючи прийом скорочення нулів.
3. Діагностична робота 1 з теми «Прийоми усного множення і ділення, в межах 1000» 00:35:00 середнє 21Б. Вдосконалення навичок ділення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вправляння у розв'язуванні рівнянь. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах. Вдосконалення навичок обчислення математичних виразів на ділення круглого багатоцифрового числа на кругле число із застосуванням правила скорочення нулів. Ділення числа на 1. Обчислення виразів на множення числа на 10, 100. Вдосконалення навичок обчислювати способом добору. Ділення 0 на число та числа на 0. Добирання виразу до відповіді. Обчислення виразів зі змінною. Повторення назв компонентів дій.
4. Діагностична робота 2 з теми «Прийоми усного множення і ділення, в межах 1000» 00:40:00 важке 29,5Б. Розв'язування простих задач на збільшення числа у кілька разів в непрямій формі. Вдосконалення навичок множення з використанням способу розкладання на зручні доданки. Вдосконалення навичок розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного. Вправляння у розв'язуванні виразів на декілька дій. Визначення порядку дій у виразах. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на подвійне збільшення у кілька разів. Вдосконалення навичок усного ділення багатоцифрового числа на одноцифрове. Вдосконалення навичок розв'язувати складені задачі на знаходження частини від числа та знаходження різниці. Розв'язування простих задач на зменшення числа в кілька разів в непрямій формі. Розв'язування простих задач на збільшення числа у кілька разів в прямій формі. Подання числа у вигляді розрядних доданків. Вправляння в укрупненні круглих чисел.