Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Чергування приголосних у коренях слів Ознайомити з випадками чергування приголосних у коренях слів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Тести 1 вид - рецептивний легке 1Б. Перевірити теоретичні знання учнів з теми «Чергування приголосних у коренях».
2. Укажи чергування 1 вид - рецептивний легке 1Б. Формувати вміння виявляти чергування приголосних в корені слова.
3. Пропущена буква 1 вид - рецептивний легке 1Б. Формувати вміння правильно вимовляти і записувати слова, у яких відбувається чергування приголосних звуків у корені.
4. Зміни слово 1 вид - рецептивний легке 1Б. Формувати вміння правильно вимовляти і записувати слова, у яких відбувається чергування приголосних в корені.
5. Слово в реченні 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Формувати вміння визначати чергування приголосних звуків у коренях слів.
6. Знайди рядок 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Формувати вміння зіставляти та виявляти випадки чергування приголосних у словах.
7. Утвори словосполучення 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Формувати вміння правильно утворювати та записувати форми слова чи споріднені слова, у яких відбувається чергування приголосних звуків.
8. Творчий диктант 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Формувати вміння правильно змінювати слова чи утворювати споріднені з урахуванням правил чергування.
9. Знайди слово 3 вид - аналіз важке 3Б. Формувати вміння виявляти випадки чергування приголосних у словах.
10. Виправ помилку 3 вид - аналіз важке 3Б. Формувати вміння правильно вимовляти та записувати слова, у яких відбувається чергування приголосних звуків.
11. Утвори групи 3 вид - аналіз важке 3,5Б. Формувати вміння виявляти чергування приголосних у словах, правильно змінювати чи підбирати споріднені слова, враховуючи правила чергування.
12. Знайди в прислів'ї 3 вид - аналіз важке 3Б. Формувати вміння визначати в словах випадки чергування приголосних у словах.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Наведи приклад Інший середнє 1Б. Формувати вміння правильно вживати та записувати слова, у яких відбувається чергування приголосних звуків.
2. Чергування у відгадці Інший важке 1Б. Формувати вміння правильно вживати та записувати слова, у яких може відбуватися чергування приголосних звуків.
3. Деформоване речення Інший важке 1Б. Формування вмінь правильно вживати та записувати слова, у яких відбувається чергування приголосних звуків.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Чергування приголосних звуків у коренях слів» 00:11:00 середнє 11Б. Формування вмінь виявляти випадки чергування приголосних звуків у коренях слів та правильно вживати та записувати слова, у яких відбувається чергування приголосних звуків у коренях.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Чергування приголосних звуків у коренях слів» 00:17:00 середнє 12Б. Формувати вміння виявляти випадки чергування приголосних звуків у коренях слів та правильно вживати та записувати слова, у яких відбувається чергування приголосних звуків у коренях.
2. Перевірна робота з теми «Чергування приголосних звуків у коренях слів» 00:20:00 середнє 12Б. Перевірити рівень знань з теми «Чергування приголосних звуків у коренях слів».