Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Обмін речовин та енергії — основа функціонування біологічних систем Представлено теоретичні відомості про обмін речовин та енергії, як основу функціонування біологічних систем.
2. Єдність процесів асиміляції й дисиміляції Представлено теоретичні відомості про єдність процесів асиміляції та дисиміляції.
3. Значення речовин, енергії та інформації для біосистем Представлено теоретичні відомості про значення речовин, енергії та інформації для біосистем.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Що називається системою 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити, що називається системою, обравши із запропонованих варіантів.
2. Що називається речовиною 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити, що називається речовиною, обравши із запропонованих варіантів.
3. Що називається енергією 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити, що називається енергією, обравши із запропонованих варіантів.
4. Що називається асиміляцією 1 вид - рецептивний середнє 2Б. Необхідно визначити, що називається асиміляцією, обравши із запропонованих варіантів.
5. Що називається дисиміляцією 1 вид - рецептивний середнє 2Б. Необхідно визначити, що називається дисиміляцією, обравши із запропонованих варіантів.
6. Визначення виду обміну речовинами за характеристикою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити вид обміну речовинами за характеристикою, обравши із запропонованих варіантів.
7. Відповідність між характеристикою і назвою виду обміну речовинами 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити відповідність між характеристикою і виду обміну речовинами.
8. Визначення відкритих і закритих систем за характеристикою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити характеристику закритих або відкритих систем, обравши із запропонованих варіантів.
9. Відповідність між характеристикою і видом системи 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно встановити відповідність між характеристикою і видом системи.
10. Послідовність процесів у біологічних системах 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити послідовність процесів у біологічних системах, обравши із запропонованих варіантів.
11. Характеристика відкритих і закритих систем 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити вид систем за характеристикою, обравши із запропонованих варіантів.
12. Обмін речовин і перетворення енергії в організмі 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити назви виду процесів обміну речовин і перетворення енергії в організмі.
13. Приклади процесів обміну речовин і перетворення енергії в організмі 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити приклади процесів обміну речовин і перетворення енергії в організмі.
14. Відповідність між прикладами і назвами процесів 3 вид - аналіз важке 3Б. Необхідно встановити відповідність між прикладами і назвами процесів обміну речовин і перетворення енергії в організмі.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Що називається інформацією Інший легке 1Б. Необхідно визначити, що називається інформацією, обравши із запропонованих варіантів.
2. Визначення процесів анаболізму та катаболізму за характеристикою Інший середнє 2Б. Необхідно визначити процеси анаболізму та катаболізму за характеристикою.
3. Внутрішній та зовнішній обмін речовинами Інший середнє 2Б. Необхідно визначити характеристику внутрішнього або зовнішнього обміну речовинами, обравши із запропонованих варіантів.
4. Спільне та відмінне в обміні речовин та енергії різних організмів Інший важке 3Б. Необхідно обдумати та записати, що є спільного та відмінного в обміні речовин та енергії різних організмів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування по темі «Обмін речовин і перетворення енергії — основа функціонування біосистем» 00:30:00 середнє 11Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми «Обмін речовин і перетворення енергії — основа функціонування біосистем».

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота по темі «Обмін речовин і перетворення енергії — основа функціонування біосистем» 00:35:00 середнє 12Б. Перевіряються знання основних понятть з теми «Обмін речовин і перетворення енергії — основа функціонування біосистем».
2. Перевірна робота по темі «Обмін речовин і перетворення енергії — основа функціонування біосистем» 00:30:00 середнє 12Б. Перевіряються знання основних понятть з теми «Обмін речовин і перетворення енергії — основа функціонування біосистем».