Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Особливості ферментів, які зумовлюють їхнє значення Представлено теоретичні відомості про особливості ферментів, які зумовлюють їхнє значення.
2. Класифікація ферментів Представлено теоретичні відомості про класифікацію ферментів.
3. Біологічна роль ферментів Представлено теоретичні відомості про біологічну роль ферментів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Роль ферментів у живих організмах 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити роль ферментів в організмах, обравши із запропонованих варіантів.
2. Характеристика екзо- та ендоферментів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити характеристику екзо- та ендоферментів, обравши із запропонованих варіантів.
3. Відповідність між місцем синтезу та назвою виду ферментів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно встановити відповідність між місцем синтезу та назвою виду ферментів.
4. Функції активних та регуляторних центрів у ферментах 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити функції активних та регуляторних центрів у ферментах, обравши із запропонованих варіантів.
5. Визначення виду центрів у ферментах за характеристикою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити вид центрів у ферментах за характеристикою.
6. Визначення виду регуляторних чинників, які впливають на дію ферментів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити вид регуляторних чинників, які впливають на дію ферментів.
7. Характеристика дії активаторів та інгібіторів на ферменти 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити характеристику дії активаторів та інгібіторів на ферменти.
8. Характеристика і приклади оксидоредуктаз 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити характеристику і приклади оксидоредуктаз, обравши із запропонованих варіантів.
9. Характеристика і приклади трансфераз 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити характеристику і приклади трансфераз, обравши із запропонованих варіантів.
10. Характеристика і приклади гідролаз 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити характеристику і приклади гідролаз, обравши із запропонованих варіантів.
11. Приклади і характеристика ферментів ліаз 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити приклади і характеристику ліаз, обравши із запропонованих варіантів.
12. Приклади і характеристика ферментів ізомераз 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити приклади і характеристику ізомераз, обравши із запропонованих варіантів.
13. Приклади і характеристика ферментів лігаз 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити приклади і характеристику лігаз, обравши із запропонованих варіантів.
14. Визначення характеристики зазначених ферментів 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно визначити характеристику зазначених ферментів та їх приналежність до різних видів за типом хімічних реакцій, які вони каталізують.
15. Характеристика та назви метаболічних ферментів 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно визначити характеристику та назву метаболічних ферментів.
16. Характеристика та назви травних ферментів 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно визначити характеристику та назви травних ферментів.
17. Розташування метаболічних ферментів в органелах клітин та їх характеристика 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно визначити розташування метаболічних ферментів в органелах клітин та їх характеристику.
18. Дія зазначених травних ферментів та їх характеристика 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно визначити дію зазначених травних ферментів та їх характеристику, обравши із запропонованих варіантів.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення виду ферментів за місцем синтезу Інший середнє 2Б. Необхідно визначити вид ферментів за місцем синтезу, обравши із запропонованих варіантів.
2. Визначення виду і прикладів ферментів за характеристиками Інший важке 4Б. Необхідно визначити вид і приклади ферментів за характеристиками, обравши із запропонованих варіантів.
3. Характеристика та назви захисних ферментів Інший важке 4Б. Необхідно визначити характеристику та назви захисних ферментів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування по темі «Роль ферментів у забезпеченні метаболізму клітини та цілісного організму» 00:30:00 середнє 19Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми «Роль ферментів у забезпеченні метаболізму клітини та цілісного організму».

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота по темі «Роль ферментів у забезпеченні метаболізму клітини та цілісного організму» 00:35:00 середнє 20Б. Перевіряються знання основних понятть з теми «Роль ферментів у забезпеченні метаболізму клітини та цілісного організму».
2. Перевірна робота по темі «Роль ферментів у забезпеченні метаболізму клітини та цілісного організму» 00:30:00 середнє 22Б. Перевіряються знання основних понятть з теми «Роль ферментів у забезпеченні метаболізму клітини та цілісного організму».