Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Закон Архімеда Закон Архімеда.
2. Вага тіла, зануреного в рідину (або в газ) Вага тіла, зануреного в рідину (або в газ).
3. Легенда про Архімеда Легенда про Архімеда.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Залежність сили Архімеда від об'єму тіла 1 вид - рецептивний легке 2Б. Залежність сили Архімеда від об'єму тіла.
2. Архімедова сила 1 вид - рецептивний легке 3Б. Обчислення виштовхуючої сили.
3. Виштовхувальна сила, що діє на тіло 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Обчислення сили Архімеда, якщо відомий об'єм тіла.
4. Дія виштовхувальної сили в різних рідинах 2 вид - інтерпретація легке 3Б. Дія виштовхувальної сили в різних рідинах.
5. Сила Архімеда 1 вид - рецептивний легке 1Б. Визначення виштовхувальної сили, якщо відома вага тіла в рідині і в повітрі.
6. Сила Архімеда 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Визначення об'єму тіла, якщо відома вага тіла в рідині і в повітрі.
7. Залежність сили Архімеда відгустини рідини 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Залежність сили Архімеда від густини рідини.
8. Механічні елементи безперервного середовища 3 вид - аналіз середнє 1Б. Тиск. Закон Паскаля. Архімедова сила.
9. Виштовхувальна сила, яка діє на кулю у воді 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Обчислення сили Архімеда, якщо відомий об'єм тіла.
10. Об'єм води, який витісняється кораблем 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Обчислення об'єму, якщо відома виштовхувальна сила.
11. Порівняння виштовхувальних сил у прісній і морській воді 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Порівняння виштовхувальних сил у прісній і морській воді.
12. Вага кубика у воді 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно визначити вагу кубика у воді, якщо відомий його об'єм і щільність.
13. Сила, прикладена для утримання тіла у воді 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно обчислити силу, яку треба докласти для утримання тіла у воді, якщо відомий об'єм і маса.
14. Сила, прикладена для утримання брили у воді 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно обчислити силу, яку треба докласти для утримання брили у воді, якщо відомий об'єм каменю.
15. Сила, прикладена для підняття повного відра води з колодязя 3 вид - аналіз важке 8Б. Необхідно обчислити силу, яку треба докласти для підняття повного відра води з колодязя, якщо відомі об'єм і маса відра.
16. Густина рідини 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно розрахувати густину рідини, в яку занурена пластинка.
17. Вага мармурової плити у воді 2 вид - інтерпретація важке 5Б. Необхідно обчислити вагу мармурової плити у воді, якщо відома її вага в повітрі.
18. Густина предмета 2 вид - інтерпретація важке 6Б. Необхідно знайти густину предмета, якщо відома його вага в повітрі і у прісній воді.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Виштовхувальна сила, яка діє в рідини на шматок скла Інший середнє 4Б. Обчислення сили Архімеда, якщо відомий об'єм тіла і щільність рідини.
2. Вплив густини рідини на силу Архімеда Інший легке 2Б. Вплив густиниі рідини на силу Архімеда.
3. Об'єм зануреного у воду тіла Інший середнє 3Б. Обчислення об'єм, якщо відома виштовхує сила.
4. Сила натягу троса Інший середнє 5Б. Необхідно обчислити силу натягу троса, якщо відомий об'єм і щільність плити.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Виштовхувальна сила. Закон Архімеда» 00:25:00 середнє 13Б.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Виштовхувальна сила. Закон Архімеда» 00:25:00 середнє 12Б. Завдання на залежність сили Архімеда від щільності рідини; обчислення сили Архімеда, якщо відомий об'єм тіла; порівняння виштовхувальної сили у прісній і морській воді; обчислення сили натягу троса, якщо відомий об'єм і щільність плити.
2. Перевірочна робота з теми «Виштовхувальна сила. Закон Архімеда» 00:30:00 середнє 15Б. Завдання на вплив щільності рідини на силу Архімеда; залежність сили Архімеда від об'єму тіла; обчислення сили Архімеда, якщо відомий об'єм тіла і щільність рідини; обчислення об'єму тіла, якщо відома виштовхувальна сила; обчислення щільності рідини, в яку занурена пластина.