Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Атоми Наведено визначення поняття «атом». Викладено матеріал про особливості будови атомів.
2. Молекули Охарактеризовані молекули як найдрібніші частинки речовини. Наведені приклади молекул різного складу.
3. Молекулярні і немолекулярні речовини Викладено матеріал про молекулярні і немолекулярні речовини, особливості їх будови і відмінності їх фізичних властивостей.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Склад молекул 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на запам'ятовування складу молекул речовин.
2. Молекула чи атом 1 вид - рецептивний легке 1Б. Треба вставити у реченняї пропущені терміни «молекула» або «атом».
3. Подібність і відмінність молекул різних речовин 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно вказати на схожість або відмінність молекул різних речовин.
4. Молекулі не характерно 1 вид - рецептивний легке 1,5Б. Треба обрати твердження, яке не може характеризувати молекулу.
5. Які частинки існують 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно вибрати частинки (атоми або молекули), які існують.
6. Молекула і речовина 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Завдання на закріплення поняття «молекула», вміння розрізняти характеристики молекули і речовини.
7. Обери молекулярні речовини 2 вид - інтерпретація середнє 2,5Б. Необхідно вибрати назви молекулярних речовин і вказати їх відмінності від немолекулярних.
8. Властивості атомів і молекул 3 вид - аналіз важке 3Б. Завдання на встановлення відповідності між частинками (атомами і молекулами) та їх властивостями.
9. Відповідність: речовина - температура плавлення 3 вид - аналіз важке 4Б. Треба встановити відповідність між речовиною і його температурою плавлення. Закріплюються знання про відмінності температур плавлення молекулярних і немолекулярное речовин.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Порівняння атомів Інший легке 1Б. Необхідно вибрати ознаки подібності або відмінності атомів різних хімічних елементів.
2. Правильно про атоми і молекули Інший середнє 2Б. Потрібно вибрати правильні твердження про атоми і молекули.
3. Скільки атомів у суміші Інший середнє 3Б. Закріплюються знання про число атомів у молекулах.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Атоми і молекули» 00:10:00 середнє 9Б. Закріплюється знання і розуміння понять «атом» і «молекула». Формуються уявлення про молекулярні і немолекулярні речовини.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Атоми і молекули» 00:15:00 середнє 15Б. Закріплюються знання про атоми і молекули, про молекулярні і немолекулярні речовини. Формується вміння розрізняти і застосовувати поняття «атом», «молекула», «речовина».
2. Перевірна робота з теми «Атоми і молекули» 00:08:00 середнє 13Б. Перевіряється розуміння понять «атом» і «молекула», вміння характеризувати їх особливості та властивості.