Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Інформація та її види за способом сприйняття Ознайомлення із поняттям "інформація" та видами інформації за способом сприйняття.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Відгадай слово 1 вид - рецептивний легке 1Б. Визначення терміну "інформація". Вставити пропущені букви.
2. Вибери правильне 1 вид - рецептивний легке 1Б. Визначення кількості органів чуття, видів інформації за способом сприйняття.
3. Відшукай орган чуття 1 вид - рецептивний легке 1Б. Серед наведених органів людини треба знайти орган чуття.
4. Відшукай вид інформації 1 вид - рецептивний легке 1Б. Серед наведених варіантів треба знайти вид інформації за способом сприйняття.
5. Установи відповідність 1 вид - рецептивний легке 1Б. Установити відповідність між видом інформації за способом сприйняття та органом чуття.
6. Так чи ні 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Позначити, чи правильно співвіднесли вид інформації за способом сприйняття з відповідним органом чуття.
7. Сприймаємо інформацію 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. З'ясувати, яку інформацію за способом сприйняття отримують діти на ілюстраціях.
8. Знайди інформацію 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Серед наведеної інформації вибрати ту, що сприймаємо певним органом чуття.
9. Встав пропущені слова 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Проаналізувати наведену інформацію і встановити орган чуття і вид сприйняття.
10. Інформація буває різною 3 вид - аналіз середнє 3Б. Проаналізувати інформацію, що сприймають різними органами чуття, і визначити її види за сособом сприйняття.
11. Склади слово 3 вид - аналіз середнє 3Б. Пригадати види інформації за способом сприйняття та скласти їх із складів.
12. Знайди зайве 3 вид - аналіз середнє 3Б. Визначити вид інформації і вибрати той, що відрізняється від двох інших.
13. Відгадай загадку 3 вид - аналіз важке 3Б. Відгадати загадку про органи чуття.
14. Розгадай кросворд 3 вид - аналіз важке 3Б. Пригадати види інформації за способом сприйняття і розгадати кросворд.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування №1 з теми «Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації» 00:10:00 легке 5Б. Закріплення знань учнів з теми «Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації».
2. Тренування №2 з теми «Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації» 00:15:00 середнє 8Б. Закріплення знань учнів з теми «Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації».
3. Тренування №3 з теми «Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації» 00:20:00 важке 12Б. Закріплення знань учнів з теми «Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації».