Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Фізичні властивості алкінів Представлено теоретичні відомості про фізичні властивості алкінів.
2. Хімічні властивості алкінів Представлено теоретичні відомості про хімічні властивості алкінів на прикладі етину.
3. Добування та застосування алкінів Представлено теоретичні відомості про добування та застосування алкінів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Агрегатний стан алкінів 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно зазначити агрегатний стан алкіну за його хімічною формулою.
2. Фізичні властивості алкінів 1 вид - рецептивний легке 3Б. Необхідно розташувати алкіни у порядку зміни їх фізичних параметрів.
3. Відносна густина алкінів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити відносну густину алкіну за указаним газом.
4. Реакції горіння алкіну 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно дописати рівняння горіння алкіну, указавши продукти реакції та розставивши коефіцієнти.
5. Продукт у рівнянні гідрування алкіну 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкіну з воднем, указавши продукт реакції.
6. Продукт у рівнянні галогенування алкінів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкіну з галогеном, указавши продукт реакції.
7. Рівняння взаємодії алкінів з гідроген галогенідами 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкіну з гідроген галогенідом, указавши продукт реакції.
8. Визначення кількості речовини алкіну за відомим об'ємом 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити кількість речовини за відомим об'ємом алкіну.
9. Визначення об'єму алкіну за відомою масою 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити об'єм алкіну за відомою масою.
10. Визначення об'єму ацетилену за відомою кількістю речовини кисню 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм ацетилену, який згорить, за відомою кількістю кисню, який витрачається під час реакції.
11. Маса продукту при повному гідруванні алкіну 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити масу продукту, який утвориться у результаті реакції повного гідрування алкіну.
12. Маса етину за відомим об'ємом кисню 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу етину, який згорить, за відомим об'ємом кисню, який витрачається в результаті реакції.
13. Маса етину за відомою кількістю речовини вуглекислого газу 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу етину, який згорить, за відомою кількістю речовини вуглекислого газу, який утвориться в результаті реакції.
14. Взаємодія алкіну з галогеном 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу галогенпохідної, яка утвориться в результаті реакції взаємодії ненасиченого вуглеводню з галогеном.
15. Маса галогену у реакції взаємодії з алкіном 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу галогену, який витратиться у результаті реакції взаємодії з ненасиченим вуглеводнем.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення маси алкіну за відомим об'ємом Інший середнє 1Б. Необхідно визначити масу алкіну за відомим об'ємом.
2. Визначення об'єму етину за об'ємом вуглекислого газу Інший середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм етину за об'ємом вуглекислого газу, який утворився у результаті реакції. Відпрацьовується вміння використовувати закон об'ємних відношень газів.
3. Маса алкіну у рівнянні гідрування Інший середнє 1Б. Необхідно визначити масу алкіну, який вступить у реакцію з указаним об'ємом водню.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Властивості алкінів» 00:30:00 середнє 9Б. Тренується вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алкінів.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Властивості алкінів» 00:30:00 середнє 9Б. Тренується вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алкінів.
2. Перевірна робота з теми «Властивості алкінів» 00:30:00 середнє 12Б. Перевіряється вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алкінів.