Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Методи одержання та застосування алканів Представлено теоретичні відомості про методи одержання та застосування алканів.
2. Методи одержання та застосування алкенів Представлено теоретичні відомості про добування та застосування алкенів.
3. Методи одержання та застосування алкінів Представлено теоретичні відомості про добування та застосування алкінів.
4. Методи одержання та застосування бензену Представлено теоретичні відомості про методи одержання та застосування бензену.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Формула вуглеводню у реакції гідрування та дегідрування 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати формулу вуглеводню, який можна отримати у результаті реакції гідрування або дегідрування.
2. Продукт у реакціі дегідрування алканів 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно дописати рівняння дегідрування алкану, зазначивши продукт реакції.
3. Продукт у реакції гідрування алкену 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно дописати рівняння гідрування ненасиченого вуглеводню, указавши продукт реакції.
4. Продукт реакції гідрування алкіну 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкіну з воднем, указавши продукт реакції.
5. Продукт реакції крекінгу алканів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння крекінгу алкану, указавши формулу одного з продуктів реакції.
6. Формула алкану у реакції крекінгу 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння крекінгу алкану, указавши формулу реагенту.
7. Маса продукту при гідруванні алкену 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити масу продукту, який утвориться у результаті реакції гідрування насенасиченого вуглеводню.
8. Маса продукту при повному гідруванні алкіну 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити масу продукту, який утвориться у результаті повного гідрування алкіну.
9. Об'єм водню у реакції гідрування за кількістю речовини 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм водню, який потрібен для добування вуглеводню зазначеної кількості речовини.
10. Об'єм алкіну у реакції гідрування за відомою масою продукту 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм алкіну, який потрібен для добування алкану зазначеної маси.
11. Маса етену у реакції дегідратації 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити масу етену, який утвориться у результаті реації дегідратації.
12. Об'єм етену у реакції дегідратації 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити об'єм етену у реакції дегідратації етанолу за відомою масою етанолу.
13. Об'єм метану у реакції синтезу 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити об'єм метану, який можна отримати із зазначеної кількості вугілля, з відомим вмістом домішок.
14. Отримання ацетилену з кальцій карбіду 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити масу ацетилену, який можна отримати із зазначеної кількості кальцій карбіду, з відомим відсотком домішок.
15. Об'єм ацетилену, отриманого з кальцій карбіду 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити об'єм ацетилену, який можна отримати із зазначеної кількості технічного кальцій карбіду, з відомим відсотком домішок.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Маса алкену у реакції гідрування Інший середнє 2Б. Необхідно визначити масу алкену, який вступить у реакцію гідрування.
2. Об'єм водню у реакції гідрування за відомою масою Інший середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм водню, який потрібен для добування вуглеводню зазначеної маси.
3. Маса етанолу у реакції дегідратації Інший середнє 2Б. Необхідно визначити масу етанолу у реакції дегідратації за відомою масою етену.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Методи одержання вуглеводнів» 00:30:00 середнє 11Б. Тренується вміння визначати формули, записувати хімічні рівняння та розв'язувати задачі за участю вуглеводнів.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Методи одержання вуглеводнів» 00:30:00 середнє 12Б. Тренується вміння визначати формули, записувати хімічні рівняння та розв'язувати задачі за участю вуглеводнів.
2. Перевірна робота з теми «Методи одержання вуглеводнів» 00:30:00 середнє 11Б. Перевіряються вміння визначати формули, записувати хімічні рівняння та розв'язувати задачі за участю вуглеводнів.