Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Алюміній: загальна характеристика, будова; властивості і отримання Представлено теоретичні відомості про загальну характеристику, будову, властивості та отримання алюмінію.
2. Хімічні властивості алюмінію Представлено теоретичні відомсті про хімічні властивості алюмінію.
3. Сполуки алюмінію Представлено теоретичні відомості про сполуки алюмінію.
4. Використання алюмінію та його сполук Представлено теоретичні відомості про використання алюмінію та його сполук.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Алюміній, як хімічний елемент 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно обрати характеристику алюмінію, як хімічного елемента, обравши із запропонованих варіантів.
2. Формули солей алюмінію 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно визначити формули солей алюмінію, обравши із запропонованих варіантів.
3. Алюміній, як проста речовина 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно визначити характеристику алюмінію, як простої речовини, обравши із запропонованих варіантів.
4. Назви сполук, з якими може реагувати алюміній 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обрати назву речовин, з якими може реагувати алюміній, обравши із запропонованих варіантів.
5. Формули сполук, з якими може реагувати алюміній оксид 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити формули сполук, з якими може реагувати алюміній оксид.
6. Формули сполук, з якими може реагувати алюміній гідроксид 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити формули сполук, з якими може реагувати алюміній оксид.
7. Взаємодія алюмінію з простими речовинами 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно дописати рівняння реакції взаємодії алюмінію з простими речовинами, встановивши формулу продукту реакції, коефіцієнти, та їх суму.
8. Рівняння реакції алюмотермії 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно дописати рівняння реакції взаємодії алюмінію з оксидами металічних елементів, встановивши формулу продукту реакції, коефіцієнти, та суму коефіцієнтів реагентів.
9. Обери правильні твердження про алюміній оксид 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обрати правильні твердження про алюміній оксид, обравши із запропонованих варіантів.
10. Обери правильні твердження про алюміній гідроксид 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обрати правильні твердження про алюміній гідроксид, обравши із запропонованих варіантів.
11. Маса продукту реакції взаємодії алюмінію з простими речовинами 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу продукту реакції взаємодії алюмінію з простими речовинами, за відомою масою алюмінію.
12. Об'єм газу у реакції з алюмінієм 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм газу, який вступить у реакцію з алюмінієм за відомою масою продукту реакції.
13. Об'єм водню при взаємодії алюмінію і кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити об'єм водню, яки виділиться при взаємодії алюмінію з кислотою.
14. Термічний розклад алюміній гідроксиду та розрахунок за рівнянням реакції 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно написати рівняння хімічної реакції термічного розкладу алюміній гідроксиду, та визначити масу основи, яку треба витратити на отримання вказаної кількості води.
15. Маса алюміній оксиду, отриманого з карбонату 3 вид - аналіз середнє 5Б. Необхідно дописати хімічну реакцію, вказавши продукти реакції, та визначити масу алюміній оксиду, який утвориться внаслідок розкладу карбонату.
16. Відносний вихід продукту реакції взаємодії алюмінію з простими речовинами 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити відносний вихід продукту реакції взаємодії алюмінію з простими речовинами, за відомою масою алюмінію.
17. Відносний вихід продукту реакції утворення алюміній сульфату 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити відносний вихід продукту реакції утворення алюміній сульфату.
18. Об'єм водню у реакції алюмінію з кислотою за відомим виходом продукту реакції 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм водню, яки виділиться при взаємодії алюмінію з кислотою за відомим виходом продукту реакції.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Формули сполук, з якими взаємодіє алюміній Інший середнє 2Б. Необхідно обрати формули речовин, з якими може реагувати алюміній, обравши із запропонованих варіантів.
2. Назви сполук, з якими може реагувати алюміній оксид Інший середнє 2Б. Необхідно визначити назви сполук, з якими може реагувати алюміній оксид.
3. Визначення маси оксиду при термічному розкладі основи Інший середнє 4,5Б. Необхідно написати рівняння хімічної реакції термічного розкладу основи, та визначити масу оксиду, який утвориться в результаті реакції.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Алюміній та його сполуки» 00:15:00 середнє 20Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, вміння складати хімічні реакції за участю алюмінію та проводити розрахунки за рівняннями реакцій.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Алюміній та його сполуки» 00:15:00 середнє 15,5Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, вміння складати хімічні реакції за участю алюмінію та проводити розрахунки за рівняннями реакцій.
2. Перевірна робота з теми «Алюміній та його сполуки» 00:20:00 середнє 16Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, вміння складати хімічні реакції за участю алюмінію та проводити розрахунки за рівняннями реакцій.