Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Загальна характеристика галогенів Представлено загальну характеристику галогенів.
2. Хімічні властивості галогенів Представлено теоретичні відомості про хімічні властивості галогенів.
3. Хлор Представлено теоретичні відомості про хлор.
4. Галогени у природі. Застосування галогенів та їх сполук Представлено теоретичні відомості про поширення галогенів у природі, застосування галогенів та їх сполук.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення формули галогену 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно визначити формулу галогену, обравши із запропонованих варіантів.
2. Визначення властивостей галогену 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно дописати речення про властивості галогену.
3. Витіснювальний ряд галогенів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обрати формули речовин, з якими буде реагувати зазначений галоген.
4. Визначення відносної густини галогену за іншим газом 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно визначити відносну густину галогену за іншим газом.
5. Значення сполук Флуору 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обрати правильні твердження про значення сполук Флуору.
6. Значення сполук Хлору 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обрати правильні твердження про значення сполук Хлору.
7. Значення сполук Брому 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обрати правильні твердження про значення сполук Брому.
8. Значення сполук Йоду 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно обрати правильні твердження про значення сполук Йоду.
9. Значення і застосування сполук галогенів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обрати правильні твердження про значення і застосування сполук галогенів.
10. Визначення електронної схеми зазначеного галогену 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити електронну схему зазначеного галогену, обравши із запропонованих варіантів.
11. Визначення відмінностей галогенів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити чим зазначені галогени відрізняються один від одного.
12. Зміна властивостей у послідовності галогенів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити, яким чином відбувається зміна властивостей у ряду галогенів.
13. Визначення ступенів окиснення Хлору у сполуках 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити ступені окиснення Хлору у зазначених сполуках.
14. Визначення ступенів окиснення Брому у сполуках 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити ступені окиснення Брому у зазначених сполуках.
15. Визначення ступенів окиснення галогену у сполуках 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно визначити ступені окиснення галогену у зазначених сполуках.
16. Визначення ступеню окиснення галогену в окисно-відновних реакціях 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно визначити ступінь окиснення галогену у вихідній речовині.
17. Оціни правильність тверджень про будову і властивості галогенів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно оцінити правильність тверджень про будову і властивості галогенів.
18. Визначення галогену у хімічній реакції з цинком 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити, який галоген вступив у хімічну реакцію з цинком.
19. Визначення галогену у хімічній реакції з двовалентним металом 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити, який галоген вступив у хімічну реакцію, провівши розрахунки у хімічній реакції.
20. Визначення об'єму хлору у реакції з металом 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм хлору, який вступить у реакцію з металом за відомою масою продукту реакції.
21. Визначення об'єму водню у реакції з галогеном 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм водню, який витратиться у результаті взаємодії з галогеном.
22. Визначення маси галоген похідних у реакції водню з галогеном 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу гідроген галогеніду, який утвориться під час хімічної реакції взаємодії водню з галогеном.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення ступенів окиснення Брому у сполуках Інший середнє 3Б. Необхідно визначити ступені окиснення Брому у зазначених сполуках.
2. Визначення подібностей галогенів Інший середнє 2Б. Необхідно визначити, чим зазначені галогени є подібними.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування «Галогени. Хлор та його сполуки» 00:10:00 середнє 13Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, знання про будову, властивості, значення і застосування галогенів та їх сполук, вміння складати хімічні реакції за участю галогенів.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашняя работа по теме «Галогени. Хлор та його сполуки» 00:12:00 середнє 16Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, знання про будову, властивості, значення і застосування галогенів та їх сполук, вміння складати хімічні реакції за участю галогенів.
2. Перевірна робота по темі «Галогени. Хлор та його сполуки» 00:10:00 середнє 13Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, знання про будову, властивості, значення і застосування галогенів та їх сполук, вміння складати хімічні реакції за участю галогенів.